На Солом’янці встановили пам’ятну дошку Адаму Міцкевичу

Новини
На Солом’янці встановили пам’ятну дошку Адаму Міцкевичу

Дошку розмістили у Солом’янському районі на вулиці Адама Міцкевича, 6.

Пам’ятну дошку встановили у неділю, 19 грудня, у Солом’янському районі. На відкритті дошки була присутня Моніка Капа-Цихоцька, дружина Надзвичайного і повноважного посла Республіки Польща в Україні.

Для створення дошки використали 2 матеріали – надійній темний граніт, на якому викарбовують те, що не повинно бути забуте, та білосніжний мармур, що здатний навіть переживати цивілізації. Створення пам’ятної дошки ініціювала культурно-громадська організація «Товариство Білого Орла». Ініціативу фінансово підтримало Посольство та особливий Консульський Відділ Республіки Польща в Україні.

Дошку створив талановитий київський художник-скульптор Іван Григор’єв, який раніше зворушив серця земляків меморіальною дошкою, присвяченою відомому усьому світові польсько-єврейському лікарю, письменнику та педагогу Янушу Корчаку.

Для створення умов для офіційного відкриття нової окраси київської Солом’янки долучилися громадяни України та Польщі. Зокрема, будівельні роботи та монтаж організував Ігор Шекера, QR-код та його наповнення створила Марселина Голембієвська.  Також, ініціативу підтримали депутати Київради Юрій Тихонович, Катерина Кириченко, та представники Київської міської влади та Солом’янської райдержадміністрації.

Нагадаємо, Адам Міцкевич був не тільки непересічним приборкувачем рими, знавцем слов’янської літератури та засновником в ній так званої романтичної драми, але й діячем національно-визвольного руху. До речі, саме це колись привело «народного пророка» через Київ до Одеси, а потім взагалі примусило виїхати до Західної Європи – подалі від Російської імперії, що захопила землі Польщі і України .

Тож переспіви та переклади його творів, зроблені вітчизняними майстрами художнього слова, ніколи не подобалися ворогам незалежної України. Може, тому й радянська влада хоч і погодилась назвати ім’ям Міцкевича невелику вулицю на тодішній околиці Києва, але втрималася від інших кроків по його вшануванню.

Фото: прес-реліз

Новини

17 Квітня 2024

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня 2024

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Всі новини ⇢