Рішення вступають в дію з 1 лютого 2022 року.

Уряд на сьогоднішньому засіданні встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети.  Про це повідомили у прес-службі Кабміну.

У повідомленні зазначили, що таким чином в уряді планують обмежити обіг пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні.

Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

  • 2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;
  • 2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3,00 грн – пакет з ручками і боковими складками.

За словами першого заступника Міністра економіки України Дениса Кудіна, кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку.

“Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки та дозволить захистити довкілля і здоров’я людей від шкідливого впливу мікропластику”, – зазначив Денис Кудін.

Нагадаємо, з 10 грудня в українських магазинах одноразові пластикові пакети-“маєчки” мали стати платними. Втім супермаркети поки не поспішають відмовлятись від них чи вводити “космічну” плату – по 2-3 гривні.

Фото: Фейсбук