У КМДА розповіли про трьохрічний план про сторення зон охорони столичних пам’яток

Новини

Одним із важливих напрямків у роботі Департаменту охорони культурної спадщини протягом 2022-2024 років буде затвердження меж та режимів використання зон охорони пам’яток.

Про це повідомив директор Департаменту Олександр Никоряк.

Він наголосив, що це дозволить забезпечити збереження як пам’яток, так і їхнього найближчого історичного оточення та захистити традиційний характер середовища навколо них.

«Важливо, що затвердження таких зон охорони пам’яток запобігатиме видачі дозвільної документації із перевищенням висотності забудови в межах території пам’яток та в зонах їх охорони. Кожна пам’ятка є об’єктом охорони і її збереження, окрім консерваційних та реставраційно-ремонтних робіт, забезпечується також системою заходів на прилеглих до пам’ятки територіях у вигляді зон охорони», – зазначив Олександр Никоряк.

Він пояснив, що такі зони регламентують архітектурну та містобудівну діяльність у середовищі довкола пам᾽яток, визначають його допустимі перетворення і характер використання.

Так, протягом 2019-2021 років у рамках міської цільової програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2019-2021 роки» було затверджено наступну пам’яткоохоронну документацію щодо визначення меж та режимів використання зон охорони комплексів пам’яток та окремих пам’яток культурної спадщини в кількості 35 одиниць. Зокрема, на 25 окремих пам’яток, на 8 комплексів пам’яток, а також на пам’ятку історії, ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро» та пам’ятку містобудування місцевого значення «Вулиця Хрещатик». Це дозволило визначити режими використання близько 56% території історичних ареалів міста Києва.

Міською цільовою програмою «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2022-2024 роки» заплановано розроблення близько 60 одиниць науково-проектної документації. Це дозволить завершити роботу з захисту традиційного характеру середовища окремих пам’яток місцевого значення та їх комплексів.

Відповідні відомості вносяться до містобудівного кадастру міста Києва та Державного земельного кадастру. Також зазначена документація направляється до Департаменту земельних ресурсів, Департаменту містобудування та архітектури, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Фото: Фейсбук

Новини

15 Квітня 2024

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Уряд затвердив доплату 70 тисяч гривень військовим «на нулі» – Шмигаль

США і Британія оголосили нові заборони щодо експорту РФ алюмінію, міді та нікелю

12 Квітня 2024

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) та стверджує, що він «виправдовував російську війну»

Крім Patriot Україні потрібні системи Samp-T, які здатні збивати балістику – Кулеба

У Білому домі відреагували на чергові удари РФ по енергооб’єктах України

11 Квітня 2024

У Києві через будівництво ТРЦ можуть знищити унікальну пам'ятку (Фото)

Зеленський прибув на саміт у Литву закликати до допомоги Україні після «підлих ударів» Росії

«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

Всі новини ⇢