Two_column_kmkkd8x9
Two_column_kmkkd8x9

Депутат Кутняк відкрив забудовникові дорогу на Татарку, – документ

Відповідний проект рішення було подано на земельну комісію Київради

Будівельна компанія «Проміндустрія» намагається поновити договір оренди земельної ділянки на мікрорайоні Татарка У Києві. Відповідний проект рішення було подано на земельну комісію Київради. Заволодіти ділянкою компанії допомагає колишній свободівець Святослав Кутняк, який на засідання профільної комісії, 19 листопада, не з’явився.

Мова йде про ділянку на вулиці Печенізька, 11, яка знаходиться у передмісті столиці. Минулого року депутат Київради Дмитро Банас запропонував створити на 0,40 гектарах території за цієї адресою сквер з майданчиком для вигулу собак. У проекті рішення передбачалося відмовити ТОВ «Проміндустрія» у поновленні договору оренди на частину цієї ділянки. Депутат аргументував це тим, що компанія уклала договір оренди ще на початку двохтисячних років, потім ще кілька разів поновлювала угоду, але жодної господарської роботи на ділянці так і не почала. Ділянка залишається занедбаною.

Однак, вслід за Банасом,  ще один депутат Святослав Кутняк подав альтернативний проект рішення. У проекті Кутняка пропонувалося також створити сквер, але без майданчика для вигулу собак і трохи менший. А головне – у проекті скверу Кутняка не була включена ділянка площею 0,18 гектарів, яка планувалася під забудову ТОВ «Проміндустрія». Проект рішення Кутняка земельна комісія не погодила. Але, скориставшись деякими пунктами регламенту, депутат таки виніс свій проект на сесію і був проголосований у грудні  минулого року. Експерти вбачають у цьому лобіювання інтересів забудовника.

Сам Святослав Кутняк торік намагався переконати, що відмовляти забудовникові у поновленні угоди оренди не потрібно, бо вона і так уже не є дійсною.

«Банас першим пунктом у своєму проекті рішення відмовляє в поновленні договору оренди забудовником, а в другому – надає статус скверу земельній ділянці 0,40 га.  Але по-перше, договір оренди з цим забудовником укладений на два роки. Потім в 2006 році він ще на 2 роки поновлювався. Потім через  Господарський суд договір у 2009 році був поновлений, і забудовник отримав право оренди ще на 5 років. І цей договір закінчився 30 вересня 2014 року, тобто 4 роки тому. Жодного клопотання про поновлення договору оренди департамент земельних ресурсів на моє звернення не надав. І по факту я впевнений, що таких клопотань не було. Такий договір автоматично не вважається поновленим. То про яку відмову йдеться, якщо договір і так закінчився в 2014 році?», - прокоментував Кутняк.

Однак менше, ніж за рік, забудовник таки почав повертати собі ділянку, що не увійшла у межі скверу, які визначив Святослав Кутняк. Також пан Святослав не з’явився на засіданні земельної комісії 19 листопада,  щоб прояснити скандальну ситуацію.

Відповідно до проекту рішення, забудовник просить поновити йому оренду 0,1804 га території за адресою вулиця Печенізька, 11. Це саме та ділянка, яку Кутняк не включив у межі скверу. Тут ТОВ «Проміндустрія» планує збудувати житловий будинок з офісними приміщеннями та автостоянкою.

Нагадаємо, нещодавно народний депутат Юрій Левченко та депутат Київради Святослав Кутняк заявили про вихід з партії «Свобода». Обидва були обрані у Шевченківському районі столиці. Святослав Кутняк є заступник голови постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу. Проте активної участі у вирішенні комунальних проблем свого округу не брав. Свої PR-кампанії пан Кутняк найчастіше будував навколо тези про захист столиці від забудовників. Судячи з фактів, протести проти забудовників були вибірковими. Деяким забудовникам Кутняк навпаки допомагає, навіть за рахунок скверів.