Бабця з прапором СРСР з-під Харкова виклала декілька версій свого вчинку та розповіла про ставлення до популярності

Новини
Бабця з прапором СРСР з-під Харкова виклала декілька версій свого вчинку та розповіла про ставлення до популярності

Анна Іванова стала символом роспропаганди. Сама ж вона коментує політику нейтрально.

Анна Іванівна Іванова — більш відома як “бабця з радянським прапором”, яка стала символом роспропаганди для підтримки війни в Україні — розповіла журналістам про своє життя ті ставлення доя неочікуваної “слави”. Історію Іванової публікує ВВС.

Іванова стала відомою завдяки відео, на якому вона вийшла до українських військових з радянським прапором — тепер в росії їй ставлять пам’ятники, присвячують вірші, друкують агітпроп-листівки та плакати.

Бабуся є мешканкою села Велика Данилівка під Харковом.

Мені краще було б, щоб я знаменитою не була… Знаменитість – це, звичайно, велика річ, але треба її заслужити. А я не знаю, може, я не заслужила такої знаменитості“, – каже вона.

Влітку Івановій виповниться 70, і журналісти відзначають, що виглядає вона значно молодше, ніж особа, зображена на більшості плакатів, що повсюдно з’явилися в рф-ії.

Іванова зізналася журналістам, що для неї рідна мова — українська, але, каже вона, коли хвилюється, то весь час збивається на суржик.

У Анни Іванівни було четверо дітей, та всі вони з різних причин померли. Її чоловік Іван — її другий чоловік, він родом з Білгорода.

Російських солдатів Іванова після початку війни у своєму селі не бачила: у Велику Данилівку вони так і не увійшли, стояли за кілька кілометрів, у вже звільненому тепер селі Циркуни.

Будинок Іванової постраждав від обстрілів: у її хаті вибиті вікна, пошкоджено шиферний дах, а на галявині навпроти дому досі лежать уламки снарядів, йдеться в матеріалі. Все тому, що її будинок розташований поруч зі стратегічно важливим мостом. Бабуся до руйнувань ставиться філософськи: могло бути й гірше.

Журналісти повідомляють, що Анна Іванівна та її чоловік дуже побожні, жінка постійно хреститься та звертається до бога та богоматері.

Коли у неї поцікавилися долею того самого червоного прапора, Іванова повела журналістів до хліва. Звідки прапор узявся в її домі, вона навіть не пам’ятає: каже, він був у родині з її дитинства.

Прапор знайшли — брудний, його не прали роки, а то й десятиліття, і він лежав у хліві на дровах.

Анна Іванівна розповіла, що відео з її участю зняли 4 березня українські військові. На ролику троє солдатів підходять до Анни Іванівни та її чоловіка з пакетом їжі. Бабуся тримає червоний прапор.

Чекали вас, звичайно, молилися за вас і за путіна, і за весь народ“, – каже вона оператору.

Після цього військовий передав Івановій пакет із продуктами, а сам забрав прапор і почав топтати ногами. Іванова на це обурилася — “за цей прапор мої батьки воювали”, — каже вона військовим, і взяти продукти в кінці відмовляється.

Журналісти знайшли і військового, який тоді спілкувався з Івановою — це старший лейтенант ЗСУ Віктор Костенко.

Каже, бабуся вийшла до них з прапором СРСР за два-три дні після прибуття ЗСУ в село.

Ми, як це робимо завжди, запитали, як у них справи, чи є у них продукти. Бабуся відповіла, що їхати їй нікуди і що вона нас дуже чекала і – я зараз точно її слова не процитую – весь цей час молилася за російські війська, тому що їй набридла війна. І додала, що має прапор Росії, щоб нас зустрічати“, – згадує ту зустріч Костенко. Військові здивувалися і попросили жінку показати прапор.

Я не знаю, що в мене в голові йшло“, – каже зараз про той день Анна Іванівна.

Сама вона за час розмови озвучує одразу кілька версій відповіді на запитання, чому вона вийшла до трьох солдатів з синьо-жовтими шевронами з червоним “знаменням”, як сама вона його називає.

Перше пояснення звучить так – жінка почула від українців російську мову і тому подумала, що вони росіяни:

А у нас, говорю, знамення є російське. І ото винесла, показала. І отак вийшло“.

Костенко цю версію також підтверджує:

Тут така річ: якщо люди до нас заговорюють українською, то і ми з ними говоримо українською. Якщо російською, то російською, звичайно. Вона, мабуть, через те, що ми з нею по-російськи почали говорити, переплутала нас із російськими солдатами. Ну, я їй і сказав: винесіть цей прапор, а сам заради інтересу дістав телефон, віддав своєму сержанту, а він почав знімати цю картину. А далі ви бачили“, – продовжує він.

За другою озвученою Івановою версією, вона вийшла до російських солдатів, бо збиралася дізнатися у них номер телефону путіна. Жінка каже, що нібито хотіла зателефонувати президенту рф, щоб спитати, навіщо він розпочав війну, і переконати її зупинити.

Третє пояснення таке: жодного політичного підтексту у вчинку не було: червоний стяг, мовляв, — це прапор не Радянського Союзу, не росії, а “знамено любові та щастя в кожній родині, у кожному місті, у кожній республіці” — каже Іванова.

Біле – це чистота тіла і душі. А червоний прапор означає любов і перемогу. Ось я і винесла солдатам знак любові та перемоги. Не до росіян винесла – Господь мене підвів до українців. Щоб (за ними) перемога була! Дай Бог, щоб була перемога!” – пояснює вона та хреститься.

На запитання, навіщо вона повідомила солдатам, що молиться за путіна, Іванова відповідає:

Так, я молюся і за Путіна, і за Зеленцева (президента України Володимира Зеленського). Прошу у Бога урозумління їм. І за Лукашова (президента Білорусі Олександра Лукашенко) молюся. За всіх молюся — щоб отримали урозумління і не воювали один з одним” — пояснює вона.

Солдат Костенко розповів, що після запису суперечки з Іванової військові майже одразу пішли — довкола тривали артобстріли. Анна Іванівна підібрала свій прапор із землі, а її чоловік забрав пакет із продуктами, після чого пенсіонери пішли до свого будинку.

А потім ми з цією бабусею подружилися, через день їй продукти приносили, на Великдень пасочку принесли з Української церкви“, – сміється Костенко.

Як ролик із розтоптаним прапором опинився в інтернеті і хто його опублікував, досі невідомо.

Повідомляється, що відео, зняте на телефон Костенка, солдати пересилали один одному у своїх групах у Telegram та WhatsApp, але робити його вірусним “ніхто не планував”. Старший лейтенант запевняє, що до публікації відео в інтернеті він не має жодного стосунку.

Роспропаганда натомість швидко вигадала Івановій прізвиська — “Бабка Z” та “Бабка перемоги”.

Однак згодом з Івановою записали нове відео, і ефект від пропаганди у рашистів став уже не той.

Діло, звичайно, паршиве, що Росія пішла з війною на нас. Дуже паршиве“, – каже Іванова в тому відео. У ньому ж розповідається про те, як будинок жінки побило через російські обстріли.

На запитання, чи хотіла б вона скористатися запрошенням деяких рсоійських політиків та поїхати в москву на червону площу, Анна Іванівна схвильовано відповідає:

Не можу я поїхати туди – за те, що вони бомбили нас беззбройних. Ось це село. І людей уже не було, а вони все бомбили. Не можу поїхати зараз до Росії. Воно все-таки біль за Україну. Україна – матінка рідна“.

До своєї популярності Іванова ставиться неоднозначно.

Хіба я така стара і чужа якась?” – питає вона, розглядаючи свої фото.

Окремо обурюється на колажі, які вигадують російські ЗМІ. На одному з зображень бабка з червоним стягом в руках топче синьо-жовтий прапор України.

Боже борони! Я люблю прапор наш. Це неправильно, що намалювали так! Своє знамено топтати, хто придумав таке? Навпаки, я люблю своє знамено. Мені коли пасочки принесли, там стрічечки були, блакитна, жовта і оранжева з тризубом. Я їх зберегла” — каже вона.

Так само неоднозначно коментує і відкриття пам’ятника собі в Маріуполі.

Журналісти ж вказують, що “з обличчя видно: пам’ятник та популярність взагалі їй радше подобаються”.

Так само нейтрально Іванова розповідає про те, що б вона сказала на відкритті цього монумента.

Дай Бог, сказала б, щоб цей пам’ятник був (пам’ятником) миру для всієї планети нашої. Мир у кожному домі, у кожній сім’ї. Розуміння. Особливо мені хотілося б, щоб розуміння було у президентів. Щоб більше не творили такої війни“, – каже вона.

На питання про те, чи шкодує Анна Іванівна про те, що сталося, і чи вийшла б вона знову зустрічати військових із червоним прапором, бабця відповідає:

Мабуть, вийшла б. Хоч українці, хоч росіяни. Вийшла б. І, може, сказала б: нате прапор і з цим прапором переможете… А може, сам Господь мене послав, щоб я дала цей прапор миру, щоб вони завоювали, щоб вони повернули росію на своє місце? І таке може бути. Може, сам Господь мене послав так. Не для знаменитості, а для миру“.

Анна Іванівна каже, що після перемоги України чекає на солдатів, які знімали ролик за її участю, в гості.

Фото: ВВС

Новини

26 Липня 2024

ДТЕК змінив умови відключення світла у Києві: зміни торкнуться всіх

У Києві анонсували зміни на транспортних розв'язках

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

25 Липня 2024

Відключень світла, опалення та води не уникнути: хто зимою опиниться у гірших умовах

«Вірні Москві, а не Богу» – капелан Сергієв у Конгресі США про релігійну політику РФ на окупованих територіях

на тлі виступу Нетаньягу біля Капітолію зібралися протестувальники

24 Липня 2024

Чехія запустить другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України

«Умови та час ще не назріли» – глава МЗС Китаю про переговори між Україною та РФ

важливо, щоб Пекін почув про війну безпосередньо від України

23 Липня 2024

ДТЕК втратив 90% генерації через обстріли, але планує повернути понад половину восени

Зла і дурна: Трамп відзначився образливим коментарем про Камалу Гарріс

Байден повідомив, що залишиться на посаді президента США до кінця терміну

22 Липня 2024

СБУ видала підозру настоятелю храму на Херсонщині, який закликав приєднатися до Росії

Всі новини ⇢