В Україні досі діють застарілі вимоги до якості води.

Україна вже за декілька десятків років може залишитися без води. Запевняє голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Жінка зазначила, що нині в Україні діють застарілі вимоги до якості води, які більшість постачальників просто ігнорують. У чинному законодавстві України відсутні загалом 23 показники безпечності та якості питної води. В той час, як у відповідних директивах Європейського Союзу вони вже давно наявні.

Тяжкість ситуації підтвердив в ефірі “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ” начальник Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан.

Він зазначив, що більшість мереж водоканалу в Києві потребують заміни.

“Ситуація дійсно складна, тому що деякі водоканали та мережі амортизовані й потребують заміни. Що стосується директив Євросоюзу й інших міжнародних документів, які трактують показники безпеки води, то можна сказати, що в Україні необхідно адаптувати дані документи і всі водоканали повинні переходити на інший моніторинг і інші дослідження, які визнані Європейським Союзом”, – зазначив начальник Держспоживслужби Києва.

Олег Рубан, зазначив, що для уникнення ситуації з втратою якісної питної води необхідно проводити заходи з модернізації мереж водоканалів.

Фото: Фейсбук