Біля історичного будинку Маліна на Тургенєвській знесли паркан забудовника

Новини
Біля історичного будинку Маліна на Тургенєвській знесли паркан забудовника

Дозвільних документів на його встановлення не було.

На вулиці Тургенєвській, 22, де розташована історична садиба Маліна, знесли паркан, встановлений забудовником. Про це повідомляє КП «Київблагоустрій».

Повідомляється, що дозвільні документи на тимчасове порушення благоустрою та встановлення огорожі до «Київблагоустрою» не надходили. На вимоги припису інспектора благоустрою прибрати конструкцію самостійно власник не відреагував.

Відтак, паркан прибрали силами працівників комунального підприємства.

Нагадаю, на початку вересня в Мінкульті повідомили про те, що до будинку Маліна на вулиці Тургенєвській, 22 привезли важку техніку з метою демонтажу і вкотре звинуватили КМДА у бездіяльності. Після цього у Департаменті міського благоустрою КМДА заявили, що «після перемовин із власниками, будівельну техніку прибрали з прилеглої території історичного будинку».

При цьому в представника Департаменту охорони культурної спадщини, який почав фотографувати роботи за парканом, охоронці просто почали кидати камінням.

Нещодавно стало відомо, що ні дозволи, ні містобудівні умови та обмеження земельної ділянки, на якій знаходиться садиба Маліна, жодному суб’єкту господарювання не видавались. Будинок вже починали розбирати в липні, але після розголосу демонтаж вдалося зупинити. Тоді робітники встигли зняти обшивку з покрівлі і втекли, щойно побачили знімальну групу телеканалу «Київ». В КМДА повідомляли, що будівля не має охоронного статусу.

Роботи ведуться з порушеннями: відсутні містобудівні умови і обмеження; відсутня належним чином оформлена картка на порушення благоустрою (не відповідність по призначенню); відсутнє погодження Мінкульту.

Будинок Василя Маліна – двоповерховий особняк у Києві, що розташований на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890-й. Садиба не має охоронного статусу, проте з 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради.

Фото: Фейсбук