брак військової допомоги підштовхує армію України до «складних» рішень щодо оборони та контрнаступу

Новини
брак військової допомоги підштовхує армію України до «складних» рішень щодо оборони та контрнаступу

Інститут дослідження війни (ISW) прокоментував слова президента України Володимира Зеленського про планування контрнаступальних операцій. Як йдеться в останньому звіті, брак західної безпекової допомоги «може створити невпевненість та обмеження для таких операцій».

ISW посилається на публікацію ABC News від 22 лютого. Установа наводить оцінки американських посадовців, за якими Збройні сили України почнуть відчувати «критичну нестачу» боєприпасів і ракет протиповітряної оборони наприкінці березня 2024 року, а протягом весни та літа дефіцит ставтиме все більш відчутним.

Читайте також: Зеленський в інтерв’ю популярному серед республіканців каналу Fox News заявив про «критичну важливість» допомоги США

«Нестача матеріальних засобів, ймовірно, змушує українські сили ощадливо використовувати матеріальні засоби, а затримки західної допомоги з безпеки, ймовірно, продовжуватимуть створювати невизначеність в українських оперативних планах і обмежувати підготовку до майбутніх контрнаступальних операцій», – вважають аналітики.

Водночас ISW продовжує триматися позиції, що для України було б «проблематично» поступитися Росії ініціативою на театрі воєнних дій на довший термін, ніж це необхідно, оскільки тоді Україна ризикує витратити на зупинку російських атак ресурси, які вона сподівалася зберегти для контрнаступальних операцій.

«Проте тривалі затримки з наданням допомоги у сфері безпеки та постійна нестача матеріальних засобів можуть змусити українські збройні сили ухвалити складні рішення щодо того, як розподілити ресурси між потенційно значущими з оперативної точки зору контрнаступальними операціями та поточними зусиллями для утримання позицій», – йдеться в тексті.

Чиайте також: Чи може війна РФ проти України завершитися вже цього року?

Раніше в інтерв’ю Fox News президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна у 2024 році планує не лише оборонятися, але й готувати новий контрнаступ.

Напередодні президент США Джо Байден вказав на те, що українській армії потрібні боєприпаси, і закликав Палату представників ухвалити двопартійний додатковий законопроєкт про національну безпеку, «поки не пізно».

Сенат США 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву. Однак Палата представників розійшлася до 28 лютого, після чого розпочнеться бюджетний процес, і лише потім, не раніше від першого тижня березня, конгресмени можуть повернутися до питання допомоги Україні.

Київ24

Новини

17 Вересня 2024

Агенція-підрядник Кремля з дезінформації запускала та розкручувала політичний проєкт Медведчука – «Схеми»

Німеччина надасть Україні додаткові 100 мільйонів євро допомоги – Бербок

Токаєв розповів Шольцу, що Росію «не можна перемогти». Німецький канцлер відповів, що підтримує Україну

16 Вересня 2024

доручив Генштабу надати план дій для покращення роботи центрів підготовки

МЗС України просить ООН і МКЧХ долучитися до заходів гуманітарного реагування на Курщині

Україна запропонувала допомогу в подоланні наслідків повеней шести країнам – Зеленський

15 Вересня 2024

Україна ще не отримала дозвіл від США на удари вглиб Росії – Зеленський

Допомога КНДР Росії становить найбільшу загрозу для України – Буданов

кожна затримка військового пакета має негативний наслідок на фронті

14 Вересня 2024

Голова уряду повідомив про затвердження проєкту держбюджету-2025

союз НАТО міг зробити більше, щоб запобігти війні в Україні

Україна має бути «важливим елементом» структури світової безпеки – Єрмак

13 Вересня 2024

Євросоюз засудив постачання Іраном балістичних ракет Росії

Всі новини ⇢