Британська розвідка повідомляє про наступальні дії України і оборонний рубіж російських військ

Головне
Британська розвідка повідомляє про наступальні дії України і оборонний рубіж російських військ

Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки вказує, що Україна продовжує наступальні дії на північному сході країни, а російські війська встановили оборонний рубіж між річкою Оскіл і містом Сватове.

«Росія, ймовірно, вважає збереження контролю над цією зоною важливим, оскільки через неї проходить один із небагатьох основних маршрутів постачання, які Росія все ще контролює, з Бєлгородської області Росії», – йдеться в повідомленні.

Крім того, ця лінія пролягає вздовж межі Луганської області, частини Донбасу, яку Росія прагне «звільнити» як одну зі своїх безпосередніх вказаних військових цілей, зауважують у британській розвідці: «Будь-яка істотна втрата території в Луганську однозначно підірве стратегію Росії».

Тому Росія, ймовірно, намагатиметься обороняти рубіж, але «незрозуміло, чи мають російські сили на передовій достатні резерви чи достатній моральний дух, щоб протистояти черговому узгодженому українському наступу».

Попереднього дня британська розвідка вказувала на те, що в лавах російської армії є проблеми з укомплектовуванням сил на війну проти України.

Міністерство оборони Росії 10 вересня вперше після початку українського наступу в Харківській області, внаслідок якого був прорваний фронт і звільнені на той час десятки населених пунктів, непрямо підтвердило відступ російських військ, назвавши це «перегрупуванням».

Наступного дня – 11 вересня – американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив, що відступ Росії на Харківщині – це не перегрупування військ, як стверджують у Міністерстві оборони РФ, а поспішна втеча.

14 вересня у своєму щоденному звіті ISW зазначив, що Кремль визнав свою поразку в Харківській області і це – перша поразка, яку визнала Росія у повномасштабній війні проти України. При цьому, за повідомленням ISW, Кремль намагається відвернути критику від російського президента Володимира Путіна і покласти провину на його військових радників.

Тим часом, за даними Генштабу ЗСУ, армія РФ продовжує зосереджувати зусилля на встановленні контролю над територією Донецької області.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію».

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п’яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 15 серпня верифікувало 5514 випадків загибелі та 7698 випадків поранення цивільних в Україні внаслідок повномасштабної війни, розпочатої Росією 24 лютого 2022 року. В ООН наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

КиївNews

Новини

6 Листопада 2024

Дональд Трамп перемагає на виборах президента США

Трамп здобуває перемогу в одному з «хитких» штатів

5 Листопада 2024

Уряд звільнив заступника міністра оборони Джигиря

У «Слузі народу» прокоментували закон про покарання за незаконний обіг деревини

Пентагон підтвердив перебування 10 тисяч військових КНДР у Курській області РФ

4 Листопада 2024

Прем’єр Канади повідомив про відправку системи ППО NASAMS для України – Зеленський

На тлі повідомлень про війська КНДР в Росії Боррель закликав Сеул посилити підтримку України

Умєров повідомив про відкриття першого центру для реінтеграції звільнених полонених

3 Листопада 2024

ЄС готується до зміни курсу США щодо України в разі президентства Трампа

За тиждень Росія запустила по Україні близько 30 ракет, майже 500 «Шахедів» і здійснила понад 900 ударів КАБами – Зеленський

дрони, якими Росія атакувала Україну в жовтні, містили 170 тисяч імпортних складових

2 Листопада 2024

житель Нью-Джерсі визнав провину в контрабанді військових технологій до Росії

Словаччина готова приєднатися до китайсько-бразильського плану закінчення війни в Україні

Всі новини ⇢