Британська розвідка проаналізувала, як державна машина у РФ реагувала на заколот і применшувала його значення

Головне
Британська розвідка проаналізувала, як державна машина у РФ реагувала на заколот і применшувала його значення

Міністерство оборони Британії з посиланням на дані розвідки зробило оцінку дій російської державної машини, включно зі ЗМІ, від початку і до завершення нетривалого заколоту ПВК «Вагнер» на чолі з його власником Євгеном Пригожиним.

«Російські державні ЗМІ відреагували на заколот ПВК «Вагенр» 24 червня 2023 року в три етапи. Майже напевно, спочатку ЗМІ були здивовані заколотом і не були готові до нього; російське телебачення продовжувало працювати за звичним графіком. Після того, як заколот було зупинено, російські державні ЗМІ намагалися «виправити» твердження про пасивність сил безпеки. Наративи просували ідею про те, що президент Володимир Путін переміг, зірвавши повстання, уникнувши при цьому кровопролиття, і намагалися об’єднати країну навколо президента. Майже через тиждень держава почала применшувати значення власника «Вагнера» Євгена Пригожина і заколоту, одночасно очорнюючи його особистість. Телеграм-канали «Вагнера» в основному замовкли, майже напевно через втручання держави», – йдеться в огляді британської сторони у твітері.

На думку британської розвідки, на противагу цьому Путін почав незвично велику для нього публічну активність, «майже напевно, з метою продемонструвати свою силу».

Військова компанія «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити угруповання. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Після цього російські медіа повідомили, що кримінальну справу проти засновника «Вагнера» через збройний заколот у Росії закрили. Президент РФ Володимир Путін 26 червня заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь», куди, за повідомленнями, вирушив Пригожин.

Сам Пригожин у першому коментарі після припинення «походу на Москву» заявив, що його метою була демонстрація протесту проти ліквідації компанії «Вагнер», а не повалення влади в Росії.

КиївNews

Новини

26 Травня 2024

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

25 Травня 2024

Куди піти на День Києва: святкова афіша міста

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Міністри фінансів країн G7 навряд узгодять деталі позики для України з доходів від активів РФ – Reuters

23 Травня 2024

Чехи менше підтримують членство України в ЄС, ніж угорці – опитування

Рада призначила нового суддю Конституційного суду

Білий дім відреагував на намір Іспанії, Ірландії, Норвегії визнати Палестинську державу

22 Травня 2024

Спікер Палати представників Джонсон підтримав дозвіл Україні бити по РФ американською зброєю

Рада ухвалила закон про єдину роумінгову зону з ЄС

У Пентагоні відреагували на прохання України дозволити бити по Росії зброєю США

Всі новини ⇢