Будь-яка інституція, пов’язана з Московією, не має права працювати на території України – РНБО

Головне
Будь-яка інституція, пов’язана з Московією, не має права працювати на території України – РНБО

Про це сказав секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

Він нагадав, що УПЦ МП не відрізняється від інших інституцій і має привести свої документи у відповідність до закону, щоб працювати на території України.

“Для нас це питання національної безпеки, робота російської церкви на території нашої країни не може бути саме з точки зорі нашої безпеки… Якщо будь-яка інституція пов’язана з московією, вона не має права працювати на території нашої країни. Їм треба привести у відповідність всі свої документи, які є у цієї установи. Вони нічим не відрізняються від усіх інших інституцій, які працюють на території нашої держави. У нас заборонена співпраця з країною-агресором”, – сказав Данілов.

Він додав також, що Києво-Печерська лавра є власністю держави, власністю громадян, і УПЦ МП має діяти відповідно до існуючих нормативно-правових документів. І якщо хтось вважає, що має право не виконувати закони нашої країни, то він помиляється.

“Закони мають виконувати всі, і немає значення хто, чим займається: або Богу служить, або інші справи. Закони не можуть бути вибірковими”, – сказав секретар РНБО.

Як відомо, 29 березня на територію  Києво-Печерської Лаври з’їхалися віряни УПЦ з різних регіонів, поліція проводила обшук автомобілів, що вивозили майно. Серед присутніх був  боксер Олександр Усик, що відбивався від журналістів.

Митрополит Павло Лебідь завляв, що  не збирається виїжджати з Лаври, бо не бачив рішення суду.  Також він сказав, що в нього нема паспорта, бо документ зник після обшуків СБУ.   Водночас, ЗМІ раніше бачили його у паспортному сервісі під час виготовлення закордонного паспорта.

КиївNews