Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

Новини
Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив 16 квітня, що 20 країн, які приєдналися до чеської ініціативи із закупівлі артилерійських снарядів для Сил оборони України, пообіцяли надати кошти для придбання 500 тисяч боєприпасів.

«Я радий, що на даний момент близько 20 країн вже приєдналися до нашої ініціативи – від Канади, Німеччини і [від] Нідерландів до Польщі, – сказав Фіала під час виступу у Вашингтоні. – Завдяки їм ми можемо забезпечити близько 500 тисяч артилерійських боєприпасів. Ми віримо, що згодом буде більше поставок».

Виступаючи в аналітичному центрі Hudson Institute, Фіала сказав, що немає жодних причин, чому 20 країн-донорів протягом наступних 12 місяців не зможуть допомогти надати ще мільйон снарядів.

«Хочу підкреслити, що ця ініціатива не є разовим проєктом. Наша мета – створити довгострокову систему постачання боєприпасів для важкого озброєння. Це безпосередньо допоможе змінити ситуацію на передовій», – додав він.

За його словами, ця ініціатива може допомогти задовольнити потреби України в боєприпасах принаймні доти, поки оборонна промисловість Європи не зможе виробляти достатньо боєприпасів.

Фіала не навів подробиць щодо суми коштів, заявлених для придбання артилерійських снарядів, але Томаш Копечний, чеський уповноважений із питань відновлення України, сказав Чеському радіо 16 квітня, що ця сума становить приблизно три мільярди доларів.

Прем’єр-міністр Чехії також зазначив, що багато європейських країн занадто довго сприймали свою безпеку як належне, що призвело до дуже низьких витрат на оборону. Зараз ситуація зовсім інша, сказав він, через «тривожний дзвінок», який отримала Європа, коли Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

«Більшість країн Заходу хочуть платити. Європа тепер знає, що вона не може використовувати лише м’яку силу, – сказав він. – Вона зрозуміла, що жорстку силу необхідно використовувати не лише для глобального балансу, але й для зовнішньої безпеки».

Україна неодноразово просила своїх західних союзників постачати більше боєприпасів, яких бракує її військам на полі бою в той час, як російські сили обстрілюють їх зі співвідношенням приблизно п’ять до одного. Запаси скорочуються, заявив американський військовий командувач у Європі минулого тижня в Конгресі, і співвідношення становитиме 10 до одного за лічені тижні.

Країни Європейського союзу пообіцяли Україні мільйон артилерійських снарядів до кінця березня, але їхні виробничі потужності обмежені, і обіцянку виконати не вдалося. Тоді уряд Чехії оголосив, що збирає значну кількість снарядів – загалом близько 800 000 – для України з третіх країн за межами Європейського союзу.

Київ24

Новини

29 Травня 2024

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня 2024

Митник із Львівщини купив апартаменти у Дубаї за $175 тисяч – «Схеми»

Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки

Президент Латвії закликає зняти обмеження на удари по військових цілях у Росії

27 Травня 2024

Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

ЄС прагне після саміту у Швейцарії організувати переговори з участю РФ у Саудівській Аравії – Bloomberg

Зеленський про дозвіл завдавати удари по території Росії

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Працівників столичного компідприємства навчають за ізраїльською програмою

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

25 Травня 2024

Куди піти на День Києва: святкова афіша міста

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

Всі новини ⇢