Через вітер постраждало понад 200 дерев, у липи зламалась скелетна гілка.

Як повідомили в КО “Київзеленбуд”, буревій, який накрив столицю ввечері 12 травня, зламав більше 70 дерев та пошкодив ще 230. Зокрема, було пошкоджено липу Петра Могили. За інформацією, в дерева відламано частину стовбура.

Проте за попередньою оцінкою дерево вдасться зберегти. «За попередньою оцінкою легендарну липу вдасться зберегти. Разом з колегами зробимо для цього все можливе», – сказав начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

Наразі фахівці КП УЗН Шевченківського району разом з арбористами детально обстежують дерево та визначають шляхи його порятунку.

Нагадаємо, Липа Петра Могили – пам’ятка природи місцевого значення, одна з найстаріших лип Києва. Росте на початку Андріївського узвозу, поруч із Національним музеєм історії України та залишками фундаменту Десятинної церкви. Дерево взяли під державну охорону в 1972 році.

За легендою, липу посадив митрополит Петро Могила в 1635 році на честь часткової відбудови Десятинної церкви. За іншими версіями, липі може бути й понад 500 років. Загалом у Києві близько 150 пам’яток природи, з них понад 100 – це дерева або групи дерев.