ЧФ Росії заборонив компанії, через яку судять Медведчука, бурити свердловини на анексованому українському родовищі 

Новини
ЧФ Росії заборонив компанії, через яку судять Медведчука, бурити свердловини на анексованому українському родовищі 

Російська компанія «Новые проекты», через діяльність якої народного депутата Віктора Медведчука в Україні судять за державну зраду, не розпочала буріння і видобуток із анексованої української газоносної ділянки «Глибока». Це сталося через заборону командування Чорноморського флоту Російської Федерації. Заборона з’явилась у серпні 2021-го року, але відомо про це стало тільки зараз – із матеріалів судової справи від 20 липня 2022-го року, яка розглядалася в Арбітражному суді Москви, повідомляють журналісти проєкту «Схеми» (проєкт Радіо Свобода).

ООО «Новые проекты» звернулася із позовом до компанії АО «СКИК», яка мала виконати роботи із будівництва свердловини на ділянці «Глибока», із вимогою повернути аванс у розмірі 36,7 мільйона рублів.

Договір між цими компаніями був підписаний 1 липня 2021 року. 27 липня АО «Скик» отримав авансовий платіж від ООО «Новые проекты» у розмірі 36,5 мільйона рублів, однак роботи з буріння не розпочалися.

Відповідно до матеріалів справи, цьому завадив лист від 18 серпня 2021 року від командувача Чорноморського флоту РФ адмірала Ігоря Осіпова № 46/324 про «відмову Командування Чорноморського флоту РФ у погодженні проведення бурових робіт із будівництва свердловини, у строки, передбачених проектом, з посиланням на випадки заходу іноземних військових кораблів, що почастішали, та іншими провокаційними діями іноземних держав в районі Кримського півострова, а також збільшеною інтенсивністю заходів бойової підготовки флоту».

Українська прокуратура офіційно інкримінує Вікторові Медведчуку дії щодо цього захопленого кримського родовища. Факти про це були вперше оприлюднені в журналістському розслідуванні «Схем» у жовтні 2018 року.

Тоді журналісти встановили, що в анексованому Росією Криму підводну ділянку «Глибока» нафтогазового родовища у Чорному морі віддали приватній компанії «Новые проекты», директор якої є бізнес-партнером родини Віктора Медведчука.

«Схеми» дослідили структуру власності російської фірми «Новые проекты», якій у 2016 році голова уряду Російської Федерації Дмитро Медведєв особистим розпорядженням видав ліцензію на розробку та видобуток вуглеводнів з анексованого чорноморського родовища, а також – ділові зв’язки її директора Антона Дорноступа.

З’ясувалося, що Антон Сергійович Дорноступ – єдиний власник фірми «Главнефтесервис», яка на 100 відсотків володіє «Новыми проектами», і в якій він є директором. Водночас Дорноступ є співзасновником декількох російських компаній, які, згідно з російськими реєстрами, пов’язані з родиною Віктора Медведчука.

Через пів року після виходу розслідування «Новые проекты» потрапили під дію санкцій США.

11 травня 2021 року Служба безпеки України оприлюднила записи телефонних розмов. На них чоловік з голосом, схожим на голос Віктора Медведчука, обговорює з чоловіком, голос якого схожий на голос тодішнього заступника голови уряду Російської Федерації Дмитра Козака, можливість отримання документів на родовище компанією «Новые проекты».

Віктор Медведчук публічно відкидав звинувачення і називав їх «необґрунтованими» та «бездоказовими».

Київ24

Новини

18 Червня 2024

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

Всі новини ⇢