Чому взимку так тягне на солодке і як із цим боротись
Головне![Чому взимку так тягне на солодке і як із цим боротись Чому взимку так тягне на солодке і як із цим боротись](https://bigkyiv.com.ua/wp-content/uploads/2023/12/img_1256-102.jpg)
Що це за фактори – пояснює Центр громадського здоров’я.
Фактор 1 – світло
Восени та взимку світловий день скорочується, і ми отримуємо менше денного світла, що може викликати сезонний афективний розлад (САР). Це наш організм прагне компенсувати їжею з високим вмістом вуглеводів та цукру.
Крім того, солодке спричиняє викид інсуліну, і в цьому випадку інсулін – це добре. Адже він допомагає клітинам активніше споживати глюкозу, а нейронам – утворювати серотонін й дофамін – нейромедіатори, які бадьорять мозок.
Фактор 2 – тепло
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →