«Чорний нотаріус» нелегально зареєстрував право користування землею біля озера Тягле. Влада Києва звертається в Мін’юст і до правоохоронців

Новини
«Чорний нотаріус» нелегально зареєстрував право користування землею біля озера Тягле. Влада Києва звертається в Мін’юст і до правоохоронців

Понад 74 гектари земель біля озера Тягле на Позняках передали в постійне користування агрофірмі. Київрада дозволу на це не давала і тепер просиить розібратися Мін’юст.

Про це повідомили у Департаменті земельних ресурсів КМДА.

Зазначається, що «чорний нотаріус» протиправно зареєстрував право користування на 74,4 гектара землі в Києві. Йдеться про земельну ділянку біля озера Тягле в Дарницькому районі, яка незаконно передана у постійне користування ТОВ «Агрофірма Зодіак».

«Особливо зухвалим є те, що це рішення винесене на підставі Державного акту, виданого 1946 року Виконавчим комітетом Києво-Святошинської районної Ради депутатів трудящих на вічне користування землею сільськогосподарській артілі імені Ворошилова. При цьому право комунальної власності одночасно з похідним правом, як того вимагає закон, нотаріус «забув» зареєструвати», – розповіли у Департаменті.

Додали, що дане рішення державного реєстратора незаконне і підлягає скасуванню. Хоча б тому, що ТОВ «Агрофірма Зодіак» не належить до суб’єктів, які можуть набувати право постійного користування земельною ділянкою.

Крім того, згадана земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:96:001:0040 розташована в межах Києва та відноситься до комунальної власності територіальної громади міста.

«Наголошуємо, що Київська міська рада як власник та розпорядник земель комунальної власності на території міста Києва не приймала жодних рішень щодо передачі у власність або користування будь-яким фізичним чи юридичним особам земельної ділянки. Документація із землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки до Департаменту земельних ресурсів також не надходила», – підкреслили у підрозділі КМДА.

В Департаменті заявили, що Держгеокадастр у черговий раз проігнорував факт відсутності волі власника – київської громади – і зареєстрував земельну ділянку в ДЗК на підставі незатвердженої технічної документації із землеустрою.

До того жого, компанії «Агрофірма Зодіак» відмовили у наданні згоди на розроблення такої документації.

«Герой» цієї реєстрації – Державний кадастровий реєстратор відділу Обухівського району Головного управління Держгеокадастру у Київській області. Зазначене вище свідчить про перевищення владних повноважень посадовими особами та незаконне розпорядження земельними ділянками, що належать територіальній громаді Києва», – зазначає Департамент земельних ресурсів.

Міська влада Києва звертається до Міністерства юстиції України та Держгеокадастру щодо скасування державної реєстрації земельної ділянки та рішення приватного нотаріуса про право постійного користування на земельну ділянку за ТОВ «Агрофірма Зодіак».

«Також звертаємося до територіального управління ДБР у місті Києві щодо внесення відомостей про кримінальне правопорушення… Епоха «чорних реєстрацій» має закінчитись», – зазначають у Департаменті земельних ресурсів та просять правоохоронні органи активізувати боротьбу з «чорними» нотаріусами та реєстраторами.

Фото: ecopark-osokorky.com.ua

Новини

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Працівників столичного компідприємства навчають за ізраїльською програмою

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

25 Травня 2024

Куди піти на День Києва: святкова афіша міста

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Міністри фінансів країн G7 навряд узгодять деталі позики для України з доходів від активів РФ – Reuters

23 Травня 2024

Чехи менше підтримують членство України в ЄС, ніж угорці – опитування

Рада призначила нового суддю Конституційного суду

Білий дім відреагував на намір Іспанії, Ірландії, Норвегії визнати Палестинську державу

22 Травня 2024

Спікер Палати представників Джонсон підтримав дозвіл Україні бити по РФ американською зброєю

Всі новини ⇢