Це війна не двох країн, а двох систем. Україна поверне окуповані території – лауреати на врученні премії Сахарова

Новини

Після вручення Європарламентом премії імені академіка Сахарова представникам української влади та суспільства лауреати прокоментували цю подію і значення нагороди ексклюзивно для Радіо Свобода.

«Вперше в історії цієї премії премію отримав український народ. Ніколи раніше отак народу премію не видавали. А тепер з формулюванням «сміливим людям України» ця премія вручається. І це ще раз засвідчує, що це не війна між двома країнами, а це війна між двома ситемами – авторитаризмом і демократією. І це така символічна, важлива підтримка демократії і українського народу, який сміливо бореться за своє демократичне майбутнє», – прокоментувала Олександра Матвійчук, голова «Центру громадянських свобод».

Іван Федоров, мер окупованого нині Мелітополя Запорізької області, сказав Радіо Свобода, чому премія важлива для людей на окупованих територіях.

«Багато місяців – вже десять місяців – росіяни намагаються повністю закрити і зробити інформаційний вакуум, вбити в голову людям на окупованих територіях свою пропаганду. Пропаганду про те, що цивілізований світ їх покинув, про те, що Україна ніколи не повернеться і так далі. Натомість наші люди чинять спротив, демонструють свій спротив щодня протягом десяти місяців. І ця нагорода – це для них. І це ще один з меседжів від європейської спільноти, від міжнародної спільноти, що ніхто їх не забув, що Україна точно повернеться на ці території і це підтримка для наших мешканців», – сказав Федоров.

Як повідомлялося раніше, серед тих, хто отримав премію від імені України, крім Олександри Матвійчук та Івана Федорова, була також ветеранка та волонтерка Юлія «Тайра» Паєвська.

У жовтні стало відомо, що лауреатом премії Європейського парламенту імені Сахарова, яку щороку присуджують захисникам прав і основних свобод людини, цього року став український народ у своїй боротьбі проти повномасштабного неспровокованого вторгнення Росії.

Київ24

Новини

25 Січня 2023

Пять преимуществ компании Пари Матч, о которых должны знать гемблеры

20 Січня 2023

Німеччина має «фундаментальну проблему» в питанні надсилання танків в Україну – МЗС Польщі

САП просить суд взяти Коболєва під варту, він прокоментував звинувачення

На Київщині працюватиме потужний мобільний генератор (ФОТО)

Новий міністр оборони Німеччини «не знає» про умову надання танків Україні разом зі США – медіа

Пентагон повідомив, що в нього входить

Ґроссі розповів, що робитимуть місії експертів МАГАТЕ на українських атомних станціях

19 Січня 2023

«Захищаються, як диявол від святої води» – премʼєр Польщі про дозвіл Німеччини на постачання танків

Аномальна погода у Києві та Київській області різко зміниться

Швеція надішле Україні бойові машини піхоти

Знадобиться чимало зусиль, щоб посунути лінію фронту – полковник США Батлер про війну в Україні

У Пентагоні не бачать ознак підготовки нового наступу РФ – речник Об’єднаного комітету начальників штабів

«Ганебна заява, що паплюжить пам’ять мільйонів жертв Голокосту» – МЗС України про висловлювання Лаврова

Всі новини ⇢