Данілов висловився щодо ініціативи перейменування Росії у Московію

Головне
Данілов висловився щодо ініціативи перейменування Росії у Московію

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов висловив свою думку щодо ініціативи перейменувати Росію у Московію, коли його про це запитали в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Всі речі мають називатися своїми іменами. Це ж точно не демократичний режим. Це точно вже після того, як він вийшов в ось цю стадію після 24 лютого 2022 року – це сучасні «гітлери». Їм треба обов’язково мати назву. І ця назва має їх супроводжувати довгий проміжок часу», – сказав Данілов.

За його словами, Захід помилково вважає, що Росія має стосунок до Європи.

«Росія – це країна з тих, що йдуть із Золотої Орди, з тих країв, це суцільна Азія. Нічого тут страшного немає. Просто це треба визнати як історичний факт, зрозуміти, що те, що вона тут поцупила з нашої країни, що воно повернеться, тому що по-іншому воно не буде ніяк. І тоді це буде звичайна азійська країна», – додав він.

Нещодавно на сайті Офісу президента з’явилася петиція про перейменування назви «Росія» на «Московія» та заміни термінів «російський» на «московський», а «Російська Федерація» – на «Московська федерація». Автор петиції наполягав, що «історичною назвою Росії є Московія».

Петиція набрала понад 25 тисяч підписів і на неї відповів президент.

Володимир Зеленський зазначив, що «порушене у петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки» і попросив уряд разом з науковими установами комплексно опрацювати це питання.

КиївNews

Новини

20 Січня 2025

Дональд Трамп прагне стати миротворцем без згадки про Україну

Викрито інженера київського метро, що коригував ракетні удари

Синоптики обіцяють теплу зиму в Києві та області

19 Січня 2025

Полковник Роман Качур очолить Академію сухопутних військ

Зеленський провів переговори з міністрами оборони Італії та МЗС Нідерландів

Литва підвищить оборонний бюджет до 6% ВВП з 2026 року

18 Січня 2025

Христя Фріланд висунула кандидатуру на пост прем’єрки Канади

Аномально тепла погода в Києві та області у січні

Київ серед лідерів інфляції в Україні у 2024 році

17 Січня 2025

Суддя Печерського суду передала 20 млн грн стороннім особам

Укрпошта випустила нову поштову марку «I’m Fine:)»

Україна та Велика Британія уклали 100-річну угоду про партнерство

16 Січня 2025

Блінкен прогнозує початок перемир’я в Газі в неділю, незважаючи на суперечки

Всі новини ⇢