Денісова назвала «дискримінаційним» наказ МОЗ про обовʼязкову вакцинацію освітян

Новини
Денісова назвала «дискримінаційним» наказ МОЗ про обовʼязкову вакцинацію освітян

Найближчим часом міністерство має уточнити указ.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова назвала «дискримінаційним» наказ МОЗ про обовʼязкову вакцинацію освітян і чиновників через неточності в ньому. Найближчим часом міністерство уточнить указ.

«Вважаю, що практична реалізація цього наказу в межах чинного законодавства може призвести до порушення права на добровільність профілактичного щеплення та права на працю працівників закладів освіти, наукових установ та органів виконавчої влади», – зазначила Денісова.

У коментарі для «Бабель» Денісова пояснила, що у своєму наказі МОЗ затвердив не перелік професій (наприклад, лікар, вчитель, водій), а органи, де вони працюють (працівники органів освіти, сфери охорони здоровʼя). Омбудсменка зазначила, що в переліку має бути саме той працівник, який контактує з багатьма людьми та може розповсюдити коронавірус.

Денісова наголосила, що реалізація указу в тому вигляді, у якому він зараз, може бути «дискримінаційною» та порушувати права працівників закладів освіти й державної влади, які мало з ким контактують. Омбудсменка додала, що з огляду на це незабаром МОЗ уточнить указ.

Нагадаємо, МОЗ планує розширювати перелік професій для обов’язкової вакцинації від COVID-19.

Також стало відомо, що невакцинованих чиновників та вчителів будуть відсторонювати від роботи з 8 листопада.

Фото: facebook