До кого черга не дійшла, заплатять втридорога: споживачів комуналки зобов’язали негайно повірити лічильники води та світла

Головне
До кого черга не дійшла, заплатять втридорога: споживачів комуналки зобов’язали негайно повірити лічильники води та світла

До «Київтеплоенерго» кияни здали на повірку 130 тисяч лічильників. З них від середини літа контроль виконали лише для 30 тисяч. Решта – лежать на підприємстві, а їх власники тим часом переплачують за отримані послуги.

Понад рік повірки майже не виконували

Проблема виникла після повернення урядом вимоги негайної повірки пристроїв, термін експлуатації яких понад 4 роки. У квітні 2022 року у зв’язку з наслідками воєнного стану Кабмін дозволив не повіряти лічильники. А під кінець опалювального сезону 2023 року обов’язкову повірку повернули.

Таким чином, у споживачів столиці назбирались прилади, які могли б повірятися з лютого 2022 до весни-літа 2023 року. Це чимала кількість. А підприємства не справляються з такою кількістю споживачів, що звертаються тепер уже невідкладно.

«Якщо людина не провела повірку лічильника, вона буде сплачувати не за фактичне споживання по лічильнику, а по формулі. Яка вдвічі або втричі більше фактичного споживання», – пояснює причину ажіотажу голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

КиївNews