Доброволець ЗСУ повернувся в Київ, аби провідати батьків, яких вбило на його очах у будинку
Головне
Про це у коментарі «Главкому» розповів Віктор Ганіч, який унаслідок обстрілу росіян втратив батька й маті.
Виявилося, що коли почалася повітряна тривога, вони разом мали спуститися з квартири на четвертому поверсі у сховище. Проте Віктор встиг вийти з будинку саме в той момент, коли у нього поцілив дрон. Він вийшов із дверей під’їзду першим, а батьки лишалися на четвертому поверсі.
«В той самий момент все почало руйнуватися, падати… Я розумів, що там уже немає нічого й нікого. Через кілька хвилин приїхали рятувальники й евакуювали всіх, хто був у лівій половині будинку пожежною драбиною. Від правої тоді лишилися тільки уламки. Після того в будинок не пускали – можна було тільки позбирати ті речі, які лишилися з того боку будинку. У мене лишилося тільки мамина сумка й фотоапарат вітчима», – розповідає військовий.
Батьків Віктора знайшли першими, оскільки вони були на останньому поверсі. Тим, хто жив поверхами нижче, довелося чекати кілька днів, поки тіла їхніх рідних знайдуть. У мами не було опіків взагалі – вона загинула через уламки. А у вітчима 95% тіла – в опіках. Він закрив собою маму.
Віктор Ганіч розповідає, що у нього у квартирі згоріли не лише особисті речі й техніка, а й усі документи, які були в родини. І тепер, аби їх відновити, доводиться обходити пороги держструктур, щоб довести, що він – той, ким називається.
Така ж ситуація – і в 16 родин, які жили у зруйнованому будинку. Всередину, у розтрощену будівлю, їх рятувальники не пускають – надто небезпечна конструкція. Хоча й зайти в будинок неможливо – разом із половиною будівлі обвалилися й східці, тож тепер доступний лише перший поверх. Тому й знайти в руїнах документи – неможливо.
«У чому я вийшов – у тому й лишився. Все, що зараз на мені є – це все дали волонтери. Щодня мені доводиться їздити різними інстанціями, збирати документи й займатися відновленням маминих документів. Доводити, що я – її син, тепер потрібно займатися тим, щоб відновити свідоцтво про народження. На сьогодні з її документів у мене є лише свідоцтво про смерть і заключення судмедексперта. Відновити мій паспорт – це теж довго. Я приходжу в державні інстанції, пояснюю ситуацію, що саме сталося, але мені відповідають: є визначена процедура, згідно з якою я маю чекати 10 днів на відновлення паспорта», – розповідає Віктор.
Після відновлення документів він повернеться на фронт
(Допомогти захисникові зібрати кошти на військову амуніцію можна за реквізитами: 4149499374214722 Ганіч Віктор).
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →