Елітні котеджі створили загрозу затоплення 200 000 гектарів Київщини

Новини
Елітні котеджі створили загрозу затоплення 200 000 гектарів Київщини

Масова забудова захисної дамби Київської ГЕС створює навантаження, на які споруда не розрахована. Екологи вважають, що існують ризики руйнування захисної споруди. Про це повідомляє DSNews.

Близько двох десятків котеджів розташувалися просто на земляному валу, який має захищати лівобережні села від затоплення. У Вишгородській міськраді зазначають, що землевідведення на дамбі почали оформлювати понад десять років тому. Тоді ж почали з’являтися перші будинки. Спершу на підставних осіб оформлювали дрібні ділянки по 10 соток, котрі поступово об’єднувалися у цілі садиби. Далі до них приєднали частину земель самозахопленням.

Більшість захоплених територій формально належать до прибережної захисної зони, але насправді там приватні пляжі та причали для яхт і катерів.

“Це дуже крихка споруда, у радянський час тут було заборонено не лише будувати, а й навіть їздити на вантажівках і паркувати легковики. Наразі дамбу руйнують не лише великі будинки та намиви піску, але й те, що забудовники вирубили значну частину захисної лісосмуги, призначеної спеціально для всотування та утримування ґрунтових вод”, — зазначає Олександр Соколенко з Національного екологічного центру.

Київська гребля: загрожує масштабна трагедія при можливому прориві (схема затоплення). Наприкінці лютого війська країни-агресора вже намагалися пошкодити греблю Київського водосховища. Успішно спрацювала ППО, і руйнації запобігли. Київський еколог вважає, що Київська ГЕС – один із найнебезпечніших об’єктів на Землі. Він стверджує, що споруда на 93% є аварійною.

Було опубліковано навіть приблизний сценарій розвитку подій після руйнування греблі. За словами еколога, першою загине Оболонь – 4-метрова хвиля накриє її за 3 хвилини після аварії. Ще через 2 хвилини вода дістанеться Троєщини, через 10 – до Подолу, через 15 – затопить Русанівку. Може постраждати й решта території України – майже 30 міст, сотні селищ та сіл будуть підтоплені. Про це писали “Kyiv24”.

Київ24

Новини

18 Червня 2024

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

Всі новини ⇢