Елітні котеджі створили загрозу затоплення 200 000 гектарів Київщини
НовиниМасова забудова захисної дамби Київської ГЕС створює навантаження, на які споруда не розрахована. Екологи вважають, що існують ризики руйнування захисної споруди. Про це повідомляє DSNews.
Близько двох десятків котеджів розташувалися просто на земляному валу, який має захищати лівобережні села від затоплення. У Вишгородській міськраді зазначають, що землевідведення на дамбі почали оформлювати понад десять років тому. Тоді ж почали з’являтися перші будинки. Спершу на підставних осіб оформлювали дрібні ділянки по 10 соток, котрі поступово об’єднувалися у цілі садиби. Далі до них приєднали частину земель самозахопленням.
Більшість захоплених територій формально належать до прибережної захисної зони, але насправді там приватні пляжі та причали для яхт і катерів.
"Це дуже крихка споруда, у радянський час тут було заборонено не лише будувати, а й навіть їздити на вантажівках і паркувати легковики. Наразі дамбу руйнують не лише великі будинки та намиви піску, але й те, що забудовники вирубили значну частину захисної лісосмуги, призначеної спеціально для всотування та утримування ґрунтових вод", — зазначає Олександр Соколенко з Національного екологічного центру.
Київська гребля: загрожує масштабна трагедія при можливому прориві (схема затоплення). Наприкінці лютого війська країни-агресора вже намагалися пошкодити греблю Київського водосховища. Успішно спрацювала ППО, і руйнації запобігли. Київський еколог вважає, що Київська ГЕС – один із найнебезпечніших об'єктів на Землі. Він стверджує, що споруда на 93% є аварійною.
Було опубліковано навіть приблизний сценарій розвитку подій після руйнування греблі. За словами еколога, першою загине Оболонь – 4-метрова хвиля накриє її за 3 хвилини після аварії. Ще через 2 хвилини вода дістанеться Троєщини, через 10 – до Подолу, через 15 – затопить Русанівку. Може постраждати й решта території України – майже 30 міст, сотні селищ та сіл будуть підтоплені. Про це писали "Kyiv24".
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →