Фестиваль Кураж закривають через будівництво Президентського університету

Новини
Фестиваль Кураж закривають через будівництво Президентського університету

Останній фестиваль Кураж відбувся у Києві на вихідних 16-17 жовтня.

На місці павільйону, де проводили фестиваль, збудують Президентський університет, навчання в якому має розпочатися в 2023 році. Альтернативного місця у фестивалю поки що немає. Про це заявила засновниця Кураж Олена Гудкова в інтерв’ю Forbes.

“Наш павільйон потрапив у кластер, де відбуватиметься забудова – і це основна причина, чому ми зупиняємо тут діяльність. Про плани звести Президентський університет на території нашого павільйону ми дізналися влітку 2021-го. Тоді вони не були підтверджені фінально. Напевно все стало зрозуміло на початку осені”, – проінформувала засновниця Кураж.

За її словами, шукати новий павільйон для фестивалю дуже складно. Адже проєкт бу створений спеціально під 19-й павільйон. “19-й павільйон перетворився на наш будинок, і такий самий фестиваль в іншому місці міг би стати лише жалюгідною копією. «Кураж» залежить від приміщення, ми вплітаємося в свою локацію. Тому на ВДНГ було настільки крутіше, ніж на арт-заводі «Платформа», де ми були одним із гостьових заходів. Щоб робити «Кураж» на новому місці, потрібна класна локація і повністю адаптований під неї формат”, – додала Олена Гудкова.

Наразі, для формату, в якому Кураж існував, це фінал. “Таким, яким він був тут, він вже не буде ніде. Можливо, одного разу ми повернемося в іншому форматі в іншому місці. Ми взяли паузу, щоб подумати про це”, – додала Гудкова.

Останній фестиваль, 16-17 жовтня, організатори провели за рамками будь-яких правил. Команда перетворила 19-й павільйон ВДНГ на парк атракціонів з оглядовим колесом, автодромом, зоряною барахолкою і швидкими весіллями.

Фото: Інстаграм