Генеральний секретар НАТО застерігає Китай від постачання зброї Росії

Новини
Генеральний секретар НАТО застерігає Китай від постачання зброї Росії

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ 21 березня застеріг Китай від постачання летальної зброї Росії.

«Ми не бачили жодних доказів того, що Китай постачає летальну зброю Росії, але ми бачили деякі ознаки того, що це був запит Росії, і що це питання, яке розглядається в Пекіні китайською владою», – сказав Столтенберґ у Брюсселі.

«Китай не повинен надавати смертоносну допомогу Росії, це означатиме підтримку незаконної війни», – наголосив очільник НАТО.

Коментар Столтенберґа пролунав у час, коли голова Китаю Сі Цзіньпін перебуває з візитом у Росії. Темою його переговорів із російським лідером Володимиром Путіним є, зокрема, і ситуація в Україні, проти якої Москва уже майже 13 місяців веде повномасштабну війну.

Читайте також: У Кремлі пройшла неформальна зустріч Путіна і Сі, вони називали один одного «дорогий друг»

У статті, опублікованій 20 березня в російському виданні «Російська газета», Сі назвав війну, яку Москва з лютого 2022 року веде проти України, «тотальним загостренням української кризи».

Він стверджує, що в цьому протистоянні «Китай… незмінно займає обʼєктивну і неупереджену позицію, докладає активних зусиль до сприяння примиренню та мирним переговорам».

Київ24

Новини

23 Березня 2025

Зустріч з представниками США триває в Ер-Ріяді

Трамп: «Було б чудово зупинити» війну росії проти України

Нафтогаз відповів НАБУ на звинувачення у бездіяльності та загрозу втрати грошей

22 Березня 2025

Журналісти подають позов проти адміністрації Трампа через закриття мовників

Погода в Києві: помірно тепло та без опадів

Чиновники КМДА привласнили 60 мільйонів гривень для тяжкохворих

21 Березня 2025

Київська міська влада замовила дослідження за 462 тисячі гривень

Повітряна атака на Одесу: наслідки для цивільної інфраструктури

ЄС продовжує обговорення конфіскації заморожених російських активів

20 Березня 2025

Помер перший премʼєр-міністр України Вітольд Фокін

Зеленський відвідав Норвегію для зміцнення підтримки України

Екстрадиція забудовника, що ошукав інвесторів у Києві

19 Березня 2025

Сербський парламент ухвалив відставку прем’єра Мілоша Вучевича

Всі новини ⇢