Американська розвідка у середині січня передала найвищому керівництву України детальні плани рф щодо наступу на Україну. Гостомель мав стати ключовим плацдармом для атаки на Київ.

Про це пише The Wall Street Journal.

За даними видання у січні глава ЦРУ Вільям Бернс таємно відвідав Київ, де зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та надав йому, “важливу інформацію, яка суттєво допомогла Україні” на початку повномасштабного вторгнення росії.

Глава ЦРУ попередив, що російські війська планують захопити аеропорт “Антонов” у Гостомелі і використовувати його як ключовий плацдарм для атаки на Київ.

Водночас не всі союзники США вірили в оцінки розвідки: вони могли спостерігати, як Росія розгортає величезні сили з трьох боків довкола України, але більшості європейських союзників було складно повірити, що російський диктатор володимир путін зважиться на повномасштабне вторгнення, додає WSJ.

Про таємний візит Бернса до Києва CNN повідомив 18 січня. Тоді джерело телеканалу розповіло, що він також проводив консультації із колегами з розвідки, щоб зрозуміти реальність загрози нападу російської армії на Україну.

Фото: Фейсбук