Голова ДІЯРУ оцінив ймовірні наслідки підриву Запорізької АЕС

Новини
Голова ДІЯРУ оцінив ймовірні наслідки підриву Запорізької АЕС

Рівень загрози на Запорізькій атомній електростанції достатньо високий, проте в разі її підриву наслідки не будуть подібні до Чорнобильської катастрофи – про це в ефірі національного телемарафону розповів голова Державної інспекції ядерного регулювання України Олег Коріков 27 червня.

Коріков вказав на мінування Запорізької АЕС, а також прилеглої до неї території, так само як і зброю та боєприпаси, які російські війська зберігають на території станції.

«Кілька тижнів тому окупанти відключили онлайн-передачу даних датчиків радіаційного моніторингу в межах проммайданчика, таким чином зараз інформація про стан радіаційну обстановку в межах проммайаднчика передається на папері й телефоном колег із МАГАТЕ», – додав він.

Водночас Коріков прокоментував наслідки можливого підриву ЗАЕС, вказавши на те, що всі шість ректорів станції зараз зупинені і не працюють протягом понад дев’яти місяців.

Читайте також: Перестрахуватись від «другого Чорнобиля» та «мавп із гранатами». Що треба знати про «теракт» на Запорізькій АЕС?

«Тобто стан залишкового тепловиділення в паливі досить невеликий, і фактично за теперішньої ситуації аерозольного впливу на територію і населення ми не очікуємо. Можливе забруднення території, прилеглої до промислового майданчика, річки Дніпро і далі так, як складатиметься метеорологічна обстановка. Але це все вкрай небезпечно», – сказав він.

Єдиним варіантом забезпечення безпеки станції, за словами голови ДІЯРУ, є її деокупація, демілітаризація і повернення під контроль легітимного оператора – НАЕК «Енергоатом», та українського регулятора.

Коріков вказав на різницю між ситуаціями на ЗАЕС та на Чорнобильській станції, де сталася аварія 1986 року.

«На Чорнобильській АЕС, коли аварія відбулася, енергоблок 4 був на потужності і, відповідно, обсяг залишкових тепловиділень був дуже великий. І фрагменти активної зони вийшли за межі реактора, були фактично на вулиці, й аерозольний викид був дуже великим… Тут, на ЗАЕС ми маємо корпусний тип реакторів, є і корпус реактор, і гермооболонка, які забезпечують бар’єри на шляху розповсюдження радіаційних продуктів у довкілля. І зупинений стан реакторів – це також, з точки зору ризиків, сприятливий фактор», – перелічив він.

Читайте також: Йдеться про ядерний шантаж – Юсов про ймовірну підготовку РФ теракту на ЗАЕС

Відтак Коріков висловив сподівання на те, що наслідки в разі вибуху на станції, хоча й небезпечні, не будуть настільки ж руйнівними, як на ЧАЕС.

Днями керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що російські війська додатково замінували окуповану Запорізьку АЕС.

21 червня Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що його представники не помітили жодних мін на водоймі-охолоджувачі, хоча визнало, що російські війська замінували ділянки на території ЗАЕС та навколо неї.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.

Київ24

Новини

7 Грудня 2023

повторили важливість допомоги Китаю у запобіганні обходу РФ санкцій

там його очолив проросійський політик Драган Станоєвич

Байден звинуватив республіканців у «політичному шантажі» через провал допомоги Україні

6 Грудня 2023

Україна не прагне залежати від партнерів, але зацікавлена в співпраці

Верховний суд підтвердив – УПЦ (МП) має повернути Миколаївський собор у Кременці державі

Москва відкинула чергову пропозицію США про звільнення Вілана та Гершковича

5 Грудня 2023

Грузинський омбудсмен цього тижня відвідає Київ і Варшаву

WP проаналізувала контрнаступ України, який назвала «провальним»

Словенія до кінця року передасть Україні 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування – Мінекономіки

4 Грудня 2023

Нардеп від ОПЗЖ відряджався в Угорщину на 6 днів, а пробув за кордоном 2 місяці і зустрічався з нев’їзним соратником Орбана – «Схеми»

Колишній «регіонал» Шпенов подав заяву на складання мандата – Стефанчук

це фейк, просять не писати туди

Всі новини ⇢