Голова наглядової ради Суспільного пояснила, як формували професійне журі та чому Польша отримала “нуль” від України

Новини
Голова наглядової ради Суспільного пояснила, як формували професійне журі та чому Польша отримала “нуль” від України

Українське журі не ставило Польші нуль за виступ.

Про це повідомила голова Наглядової ради АТ «Національна суспільна телекомпанія України»  Світлана Остапа.

За її словами, українське Суспільне є членом Європейської мовної спілки (EBU), забезпечує відбір і участь представника України в Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення», а також виступає офіційним транслятором конкурсу.

“Саме НСТУ формує професійне журі на підставі вимог EBU. Вимоги прості: це мають бути професіонали з досвідом, які будуть оцінювати номер конкурсанта з професійної точки зору, а не політичної. Це професійне журі має працювати протягом п’яти днів (бути присутніми на технічних репетиціях та ефірах, генеральній репетиції та основних ефірах), перебуваючи фізично в одному місці в Україні. Цього року це було бомбосховище резервного мовлення в одному з міст України”, – зазначила Світлана Остапа.

Вона пояснила, що дирекція склала список кандидатів у журі, проте виявилось, що більшість з представників виїхали з країни, або ж не могли взяти участь в оцінювання. За цим фактом, було складено список з 5 кандидатів, і їх одобрили в EBU.

Світлана Остапа пояснила, що оцінюючи конкурсантів, журі були в одному приміщенні, але не мали права обговорювати і домовлятися про спільні оцінки. На підставі своїх професійних оцінок вони розставили всіх виконавців (крім українського) на відповідні місця, яких було 24. Українського виконавця оцінювати вони не мали права. Потім під наглядом нотаріуса це заносилося у бланки, які відправили в EBU. Тобто жоден із них не знав, як голосував інший.

“У EBU ці всі оцінки перетворюються на бали, які й оголошуються під час прямого ефіру. “І якщо учасників було 25, то бали оголошують для десятьох (1—8 і 10 і 12, дев’ятого і одинадцятого місця немає). І нібито автоматично виходить, що якщо країна не отримала жодного балу, то вона отримала нуль. Але ж насправді це не так. Тому що українське журі проголосувало за Польщу так само, як і переважна більшість країн, й експертна оцінка нашого журі збіглася з більшістю журі інших країн Європи”, – зазначила голова наглядової ради.

Вона наголосила, що українське журі не ставило Польші нуль. “Не думаю, що можна говорити про упередженість до поляків, якщо наше професійне журі оцінило виступ поляків на тому ж рівні, на якому його оцінили професійні журі більшості країн Європи. І мені здається, хтось спеціально підливає оливи у вогонь, щоб вбити клин між Україною і Польщею. Ми знаємо, кому це найбільш вигідно”, – зауважила Світлана Остапа.

І додала, що жоден член наглядової ради не тиснув на журі та не вказував їм, як голосувати.

“Тому що ні члени наглядової ради, ні керівництво компанії, ні політики, ні міністр, ні прем’єр-міністр не мають права вказувати професійному журі, як голосувати. Тому що вони незалежні в своїх оцінках. Тому що ми за європейські цінності, тому що ми йдемо в Євросоюз. Ми не можемо на всіх міжнародних публічних майданчиках заявляти, що ми за європейські цінності, що ми не втручаємося в роботу незалежних органів, які за когось голосують або обирають, а самі «вказувати», як голосувати. Тому що саме за такі цінності в тому числі йде війна з Росією, якій завжди  було наплювати на всі правила і цінності”, – зазначила Світлана Остапа.

Вона також пояснила, що наступного року правління Суспільного спробує сформувати журі конкурсу шляхом народного голосування.

Фото: Фейсбук

Новини

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

13 Червня 2024

У Києві прокурор привласнив речовий доказ – мільйонну суму

Зеленський анонсував «важливі рішення» й укладення безпекових угод зі США й Японією

Уряд Великої Британії анонсував понад 280 млн євро допомоги Україні

12 Червня 2024

ЄС запроваджує мита до 38,1% на електромобілі з Китаю. Пекін погрожує заходами у відповідь

Всі новини ⇢