Маскарони – кам’яне обличчя або морда фантастичного звіра, зображена на будинку.

У Києві існує спеціальний онлайн-проєкт «Хранителі Києва» присвячений маскаронам, про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Юрій Тацій.

Здавна люди вважали, що такі обличчя на будинках захищають мешканців від злих духів. Саме тому проєкт назвали “Хранителі Києва”. Створи проєкт двоє братів – Артем та Андрій Афанасьєви. Протягом 10 років лише з паперовою картою і двома фотоапаратами, вони обійшли вулиці міста і сфотографували кожен будинок, на якому був хоча б найменший маскарон. До своєї київської колекції брати включили також атлантів, каріатид та різноманітні барельєфи, які містять зображення живих істот.

Мета проєкту – хоча б на фотографіях зберегти пам’ять про київську архітектуру та історію. Деякі маскарони з колекції братів на сьогодні не існують в реальному житті, їх зруйновано або ж і взагалі знесені будинки. Для екскурсоводів, туристів і просто любителів Києва на сайті працює онлайн мапа. На ній можна обрати будинок і дізнатися про маскарони, які на ньому зображені.

Також, брати створили стікер-пак для телеграм з зображенням найпопулярніших маскаронів.

Детальніше на сайті проєкту – за посиланням.

Фото: https://www.guardians.kiev.ua/