Хто нагріє руки на обігріві Києва: затверджено нову схему теплопостачання

Новини
Хто нагріє руки на обігріві Києва: затверджено нову схему теплопостачання

Київська міська рада затвердила Схему теплопостачання Києва на період до 2030 року, спираючись на проект нового Генплану міста. Журналісти “КиївВлади” задалися питанням, що насправді є метою Схеми: нагріти руки чи обігріти місто.

Згідно зі Схемою, “Київтеплоенерго”, дії якого неодноразово критикувала громадськість, дозволено витратити 115,3 млрд грн з різних джерел (міський бюджет, кредити тощо) на модернізацію систем генерації та транспортування тепла в найближчі роки. При цьому інноваційні підходи застосовувати не планують.

Ці кошти можуть бути спрямовані на будівництво двох нових теплоелектроцентралей у Голосіївському та Дарницькому районах, встановлення нових когенераційних потужностей на існуючих ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, будівництво та реконструкцію деяких районних котелень, модернізацію проблемних ділянок теплових мереж протяжністю 573 км.

У той же час, у КМДА підтвердили, що Схема теплопостачання була розроблена до початку повномасштабної війни і зараз потребує перегляду. Втім, чиновники пообіцяли доопрацювати Схему вже “після перемоги”.

Розробниками Схеми теплопостачання Києва до 2030 року виступили Інститут промислової екології, Інститут технічної теплофізики Національної академії науки України, відокремлений підрозділ “Київський обласний експертний центр енергоефективності” державного підприємства (ДП) “Київоблбудінвест” і ТОВ “НП РІКОМ”.

На модернізацію систем теплопостачання міська влада планує витратити 115,3 млрд грн. 66,6 млрд грн буде витрачено на “реформування” системи генерації тепла і 48,7 млрд грн – на “покращення” системи транспортування тепла. Більша частина цих робіт має бути завершена до 2030 року, хоча багато проектів буде реалізовано вже після цього терміну.

Сфера теплопостачання, зокрема діяльність КП “Київтеплоенерго”, неодноразово піддавалася критиці з боку громадськості та урядовців різних рівнів.

Наприклад, у 2020 році депутати Київської міської ради помітили, що “Київтеплоенерго” нібито приховує інформацію про те, як воно витратило 2,3 млрд грн статутного фонду, сформованого за рахунок бюджету міста.

А у 2021 році з’ясувалося, що “Київтеплоенерго” щороку витрачає сотні мільйонів гривень на ремонт і модернізацію тепломереж міста, але їх стан анітрохи не покращився з 2018 року (зазначалося, що 80% мереж на той час перебували в критичному стані). У Верховній Раді припустили, що цифрами просто маніпулювали, щоб “вічно” списувати кошти на цю статтю витрат, не оцінюючи ефективність вкладень.

Нагадуємо, що посадовці “Київводоканалу” підуть під суд за розкрадання грошей на закупівлі насосів. До організації схеми з розкрадання грошей причетні посадові особи “Київводоканалу” та керівник підприємства-підрядника. Суму завданих збитків оцінюють у два мільйони гривень.

Київ24

Новини

19 Квітня 2024

«Чи справді життя скрізь є однаково цінним» – Зеленський на засіданні Ради Україна-НАТО про вибір для альянсу

У Кремлі відмовилися обговорювати прихильника фашизму Ільїна, якого цитує Путін

НАТО працює над можливістю передати Україні більше ППО, не лише Patriot – Столтенберґ

18 Квітня 2024

Генсек ООН попередив, що Близький Схід перебуває на межі «повномасштабного конфлікту»

Країни G7 «продовжать працювати» над шляхами застосування активів РФ на підтримку України

Комітет розвідки США закликає Конгрес до кінця тижня схвалити допомогу Україні

17 Квітня 2024

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня 2024

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Всі новини ⇢