Кабмін спростив отримання виплат для вагітних та породіль — призначатимуть через «Дію»

Новини
Кабмін спростив отримання виплат для вагітних та породіль — призначатимуть через «Дію»

Кабінет міністрів спростив порядок отримання допомоги у звʼязку з вагітністю та пологами через портал «Дія».

Відповідне рішення уряд ухвалив у середу, 3 листопада.

Як зазначається, безробітні, зареєстровані у центрі зайнятості або звільнені через ліквідацію підприємства жінки, а також студентки зможуть отримати допомогу за спрощеною процедурою: замість паперової довідки використовуватиметься інформація про тимчасову непрацездатність через вагітність та пологи з Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.

Водночас ті жінки, які не можуть скористатися порталом «Дія», зможуть отримати допомогу як і раніше.

У Кабміні прогнозують, що спрощеною процедурою отримання допомоги щомісячно скористаються близько 14 тисяч жінок.

Остаточний перехід на електронну систему відбудеться після того, як портал «Дія» почне взаємодіяти з Реєстром медичних висновків.

Окрім цього, уряд додав ще одну функцію. Переселенці, які вимушено покинули регіони через війну на Донбасі та окупацію Криму, зможуть оформити допомогу для покриття витрат на проживання через портал «Дія».

Для отримання послуги більше не доведеться повторно надавати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, адже це відбуватиметься завдяки синхронізації порталу «Дія» із системами Мінсоцполітики. Розмір допомоги для покриття витрати на проживання для працездатних переселенців становить 442 гривні на людину, для непрацездатних (пенсіонери, діти) — 884 гривні.

Фото: Фейсбук