Кайдашева сім’я. Суперечку за розмежування Києва та області має взятись Верховна Рада

Новини
Кайдашева сім’я. Суперечку за розмежування Києва та області має взятись Верховна Рада

Очільник Київщини вперше прокоментував дане питання – вважає, що потрібен закон для визначення меж столиці.

Питання розмежування територій Київської області та міста Київ має бути вирішене конструктивно і без спекуляцій. Про це заявив очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін, повідомляє прес-служба ОДА.

Тож, на найближче засідання Київської обласної ради Володін ініціюватиме уточнення Схеми планування території Київщини в частині того, що цей документ за законом не може і не встановлює чи змінює жодних меж як області, так і Києва.

«Схема планування території Київської області – стратегічно важливий документ для розвитку всієї області та її громад. Наш регіон чи не єдиний в Україні, який до цього часу його не мав. Сподіваюся, всі розуміють, що планування розвитку семи районів і 69 громад області – це не лише питання меж Коцюбинського та Києва. Однак, проведення в Схемі планування території області умовної лінії між областю і столицею будь-де – з лісом, без лісу, по фактичній забудові/інфраструктурі Коцюбинського – буде таким же сумнівним і дискусійним, як і та умовна лінія, яка була в першочерговому варіанті Схеми. І так буде до того часу, поки межі міста Києва не будуть остаточно визначені згідно з законом Верховної Ради України», – зазначив Володін.

Він уточнив, що питання розмежування територій Київщини та столиці розглядалось 11 листопада на засіданні підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

«Дякую народним депутатам і членам підкомітету за можливість зібратись і обговорити проблемні питання, пов’язані з темою розмежування територій Київщини та столиці. Згідно з постановою Верховної Ради України і рішенням Кабінету міністрів, територія Коцюбинської селищної громади належить до території Бучанського району Київської області. Попри це, навколо цього питання шириться багато чуток, спекуляцій і політичних загравань. Тож вважаю справедливим і логічним для влади цієї громади домагатися встановлення меж території свого населеного пункту. І тут сподіваюся на конструктивну позицію міста Києва. Треба брати відповідальність, спільно сідати та розмежовувати. Це не може тривати роками», – резюмував Володін.

Нагадаємо, 23 вересня на засіданні Київради мер столиці Віталій Кличко заявив про захоплення земель міста в значних масштабах та за мовчазного сприяння посадовців Держгеокадастру.

Депутати Київської міської ради підтримали звернення до Київської облради, Офісу генерального прокурора, НАБУ, Головного управління СБУ в Києві та територіального управління ДБР щодо ситуації навколо протиправного вилучення земель територіальної громади Києва та намагання у позаправовий спосіб змінити межі міста.

У Київській міській раді буде створено тимчасову контрольну комісію з питань встановлення межі Києва та обговорення спірних питань, які виникають у результаті сусідньої діяльності деяких адміністративних одиниць Київської області.

Фото: піксабей

Новини

18 Квітня 2024

Комітет розвідки США закликає Конгрес до кінця тижня схвалити допомогу Україні

17 Квітня 2024

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня 2024

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

Всі новини ⇢