Кібервійсько Мінцифри, нові функції Дії та секрети продуктивності: Михайло Федоров побував у гостях подкасту «Закрив раунд»

Технології
<strong>Кібервійсько Мінцифри, нові функції Дії та секрети продуктивності: Михайло Федоров побував у гостях подкасту «Закрив раунд»</strong>

Популярний технологічний подкаст «Закрив раунд», що виходить за підтримки FAVBET Tech, завершив 2022 рік великим інтерв’ю з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. Очільник Мінцифри розповів ведучим Іллі Кабачинському та Антону Полєскову про те, як йому та його команді вдається залишатись ефективними в умовах війни та анонсував великий апдейт для Дії.

Відповідаючи на питання про те, як Мінцифрі вдалось адаптуватись до нових умов, Михайло Федоров зазначив, що й до війни його відомство не було звичним державним органом з департаментами та експертами, а працювало більше як сучасна продуктова IT-компанія.

«Спочатку ми зрозуміли для себе місію, як взагалі мотивувати себе працювати в державі. І цією місією стало побудувати найзручнішу державу в світі з точки зору послуг. А потім декомпозували її на конкретні цілі – послуги, інтернет, цифрова економіка, цифрова освіта, цифрові навички. Ми так жили до вторгнення, а після – почали реагувати на виклики, які почали з‘являтися. Потрібно єВорог запустити, щоб збирати інформацію про пересування ворога? Запустили. Потрібно про пошкоджене майно? Запустили. Виплати? Запустили», — розповів міністр.

2

За словами Михайло Федорова, з початком війни Мінцифри не змінило своїх цілей, а просто почали роботи більше завдань в рамках цих цілей. Це, зазначив міністр, стало можливим завдяки ефективній структурі менеджменту, побудованій за роки довоєнної діяльності.

Розповідаючи про те, як йому вдається все встигати, попри високе навантаження, Михайло Федоров розповів, що справа у плануванні, налагоджених процесах та відсутності «порожніх» зустрічей: «Я люблю регулярний менеджмент, тому 70% зустрічей кожного дня або кожного тижня у мене повторюються. Є ключові проєкти, є відповідальні за них люди, які приходять з чіткою аджендою, готовими презентаціями. Тому зустріч може бути 30 хвилин, але вона дуже сконцентрована. Є постійно боротьба за мій графік, тому всі зустрічі максимально цікаві. І це додатково мотивує».

Говорили й про популярність та майбутній функціонал Дії, яка вже вийшла на перше місце за кількістю завантажень серед додатків, розроблених в Україні. «По моїм відчуттям, ми зробили 3-5% того, що можна зробити. Тому рік [2023] буде новою ерою розвитку Дії — вона буде перетворюватись у superapp (суперзастосунок)», — розповів міністр та анонсував, що вже невдовзі Дія почне працювати для юридичних осіб, — «Ви як підприємець зможете авторизуватись в Дії, побачити всі дані по своєму бізнесу і навіть делегувати прямо в Дії конкретному співробітнику подачу документів або якісь підписи в один клік. Але це тільки початок і у наступному році у нас буде багато революційних продуктів і функцій, які пов’язані не з послугами, а з цілими галузями».

Серед інших тем, яких торкнулися співрозмовники: захист українського кіберпростору, Старлінки, «Армію дронів», залучення іноземних інвестицій та переписку з Ілоном Маском.

Повний випуск подкасту можна подивитись на офіційній Ютуб-сторінці «Закрив раунд» за цим посиланням.

Технологічний подкаст «Закрив раунд» виходить за підтримки постійного партнера FAVBET Tech. Української IT-компанії та резидента Дія.Сіті, що розробляє програмне забезпечення, яким користуються мільйони клієнтів у всьому світі. Під час війни компанія активно підтримує Мінцифру в ініціативі розгортання IT-армії та вже організувала власні кібервійська, які регулярно атакують цифрову інфраструктуру ворога.

Новини

14 Липня 2024

До Міжнародного реєстру збитків уже подано понад 4,5 тисячі заяв – ОП

13 Липня 2024

В Укренерго розповіли, як вимикатимуть світло 14 липня: графіки відключень

Не встиг оновити дані до 16 липня: в ТЦК пояснили, за яких умов не штрафуватимуть

Уряд затвердив умови приватизації готелю «Україна» та «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії»

12 Липня 2024

Під Києвом критично впав тиск води через спеку та відсутність електроенергії: в місті вводять графіки відключень води

Екскерівника театру ім. Лесі Українки позбавили звання академіка за антиукраїнську позицію

Байден розповів, чим цінний «Український договір»

11 Липня 2024

Коли покращиться ситуація зі світлом в Україні: відповідь Укренерго

Посадовці самостійно обиратимуть штраф через ухилення від мобілізації. Деталі

МВС Росії оголосило в розшук українського підприємця Боголюбова

10 Липня 2024

Чи перейде Україна у контрнаступ: військовий аналітик назвав головні проблеми ЗСУ

Кияни вимагають капітального ремонту та безперебійної роботи фунікулера — петиція

анонсує роботу над постачанням ППО, літаків та гарантій безпеки

Всі новини ⇢