Київ долучився до міжнародної програми «Міста долають діабет» для боротьби з поширенням цукрового діабету

Новости

Столиця офіційно стала 41 містом-партнером, яке доєдналося до програми в усьому світі.

Київ долучився до міжнародної програми «Міста долають діабет» (Cities Changing Diabetes), основна мета якої – вчасна діагностика, якісне лікування та профілактика цукрового діабету серед населення, інформує КМДА.

Посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен, заступниця голови КМДА Ганна Старостенко та генеральний директор компанії «Ново Нордіск Україна» Владислав Мороз урочисто підписали Протокол про наміри щодо співробітництва у сфері боротьби з цукровим діабетом у Києві.

«Міста долають діабет» – програма державно-приватного партнерства, яка прагне зупинити поширення цукрового діабету.

«Кожна країна прагне, аби її громадяни були здоровими, жили довго та в достатку. Для цього, зокрема, 7 років тому в Данії заснували програму «Міста долають діабет», яка спрямована на зменшення поширення цукрового діабету у містах. Хвороби, яка має дуже багато ризиків для здоров’я людей та для держави. Залучившись у 2014 році підтримкою Центру діабету Steno в Копенгагені, Університетського коледжу Лондона (UCL) та компанії «Ново Нордіск» ми зробили багато для покращення здоров’я жителів міст у Данії і у всьому світі. Саме у партнерстві та злагодженій роботі усіх сторін ховається секрет успіху нашої програми. Переконаний, що Київ продовжить нашу велику місію й працюватиме на покращення здоров’я своїх жителів», – сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен.

Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко розповіла, як у Києві допомагають хворим на цю небезпечну недугу:

«У Києві зареєстровано понад 85 тисяч хворих на цукровий діабет. Місто вже не перший рік дбає про них: довгий час ми співфінансували закупівлю інсулінів для киян, наразі забезпечуємо хворих тест-смужками для контролю рівня глюкози у крові, витратними матеріалами до експрес-аналізаторів для вимірювання глікованого гемоглобіну, інсуліновими помпами. Також забезпечуємо дітей препаратами глюкагону для невідкладної терапії гіпоглікемій. Із наступного року в рамках нової міської цільової програми передбачається проведення для киян скринінгу з метою ранньої діагностики цукрового діабету та для визначення рівня холестерину. Ми завжди раді ініціативам, які доповнюють наявні міські заходи шляхом співпраці з міжнародними партнерами, соціально відповідальним бізнесом та пацієнтськими організаціями. Переконана, що така синергія принесе ще більше користі киянам».

У рамках програми «Міста долають діабет» у Києві заплановано кілька ключових напрямків:

  • підвищення обізнаності мешканців про фактори ризику діабету й ожиріння, необхідність вести здоровий спосіб життя: соціальна реклама у транспорті, інформаційні онлайн-ефіри, тематичні майстер-класи;
  • популяризація щорічної регулярної діагностики стану здоров’я та організація регулярної діагностики (скринінгів) на неінфекційні хвороби: Мобільні станції здоров’я, де безкоштовно тестуватимуть на діабет;
  • побудова спільнот для зміцнення здоров’я громадян. Створення партнерських відносин із пацієнтськими організаціями, спільнотами лікарів та освітян;
  • інтеграція охорони здоров’я в усі політики міста для комплексного вирішення проблем, пов’язані з поширенням діабету та ожиріння в Києві.

«Здоров’я – це спільна відповідальність пацієнта, лікаря, сім’ї та суспільства. В Україні поширеність діабету і ускладнень, спричинених цим захворюванням, значно вища, ніж в інших європейських країнах. Наше завдання полягає у тому, аби вирішувати проблему поширення діабету комплексно: проводити освіті заходи серед населення, навчати їх здоровому способу життя, надавати усі можливості для якісної медичної діагностики та лікування. Водночас працювати із професійними спільнотами та організаціями, залучитися підтримкою органів державної та місцевої влади для вирішення проблемних питань. Лише так спільно, разом із партнерами, ми можемо покращити здоров’я населення та зменшити поширення цукрового діабету, його ускладнень та інвалідизації людей. І саме Київ може стати прикладом для інших міст в Україні у впровадженні новітніх підходів у подоланні діабету та ожиріння», – наголосив генеральний директор компанії «Ново Нордіск Україна» Владислав Мороз.

«Міста долають діабет» – програма державно-приватного партнерства, яка прагне зупинити поширення цукрового діабету. Запустили ініціативу у 2014 році у Данії Центр діабету Steno в Копенгагені, Університетський коледж Лондона (UCL) та компанія «Ново Нордіск». За 7 років програма охопила  40 міст та понад 200 мільйонів людей у всьому світі.

Відмітимо, за даними соціологічного дослідження, яке було проведено цього року, у Києві 18% жителів мають цукровий діабет або належать до групи ризику. Додаткові 14% від опитаних – мають близьких у родині з цим діагнозом. Тобто, майже 32% киян стикаються з цією хворобою щодня.

Фото: Фейсбук

Новости

17 января 2022

Для милої собачки Піксі шукають люблячу домівку

У Києві тривають сезонні та сільськогосподарські ярмарки: де киянам скупитися цього тижня

До Києва з концертом їде американский номінант на Греммі Khalid

У Києві з 18 січня розпочнуть роботу нові автобусні маршрути №№ 57, 105

Хакери атакували Шевченківський райсуд Києва та систему Prozorro

Касові апарати: на столичних ринках більшість підприємців досі працюють без РРО Київ ТБ

До 100-річчя Київської картинної галереї 19 січня відкриється виставка «Ніч…Відбиток часу»

Акторка Вітовська засудила колег, які знімаються в серіалах «на Росію»

COVID-19. У Києві виявили 510 нових випадків за добу. Одужали більше 600 пацієнтів

Таксі на швидкості збило людину на переході в Києві

Понедельник в Киеве начался с пробок: где затруднено движение

В Києві “замінували” три ТРЦ

Коронавирус в Киеве: за сутки более 400 новых больных, умерло 10 человек

16 января 2022

Білоцерківські рятувальники витягли з-під криги рибалку

За атаками на українські державні сайти стоїть Росія – Мінцифри

На площі Перемоги розвалюється підземний перехід

ВСЕ НОВОСТИ ⇢