Київ долучився до міжнародної програми «Міста долають діабет» для боротьби з поширенням цукрового діабету

Новини
Київ долучився до міжнародної програми «Міста долають діабет» для боротьби з поширенням цукрового діабету

Столиця офіційно стала 41 містом-партнером, яке доєдналося до програми в усьому світі.

Київ долучився до міжнародної програми «Міста долають діабет» (Cities Changing Diabetes), основна мета якої – вчасна діагностика, якісне лікування та профілактика цукрового діабету серед населення, інформує КМДА.

Посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен, заступниця голови КМДА Ганна Старостенко та генеральний директор компанії «Ново Нордіск Україна» Владислав Мороз урочисто підписали Протокол про наміри щодо співробітництва у сфері боротьби з цукровим діабетом у Києві.

«Міста долають діабет» – програма державно-приватного партнерства, яка прагне зупинити поширення цукрового діабету.

«Кожна країна прагне, аби її громадяни були здоровими, жили довго та в достатку. Для цього, зокрема, 7 років тому в Данії заснували програму «Міста долають діабет», яка спрямована на зменшення поширення цукрового діабету у містах. Хвороби, яка має дуже багато ризиків для здоров’я людей та для держави. Залучившись у 2014 році підтримкою Центру діабету Steno в Копенгагені, Університетського коледжу Лондона (UCL) та компанії «Ново Нордіск» ми зробили багато для покращення здоров’я жителів міст у Данії і у всьому світі. Саме у партнерстві та злагодженій роботі усіх сторін ховається секрет успіху нашої програми. Переконаний, що Київ продовжить нашу велику місію й працюватиме на покращення здоров’я своїх жителів», – сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен.

Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко розповіла, як у Києві допомагають хворим на цю небезпечну недугу:

«У Києві зареєстровано понад 85 тисяч хворих на цукровий діабет. Місто вже не перший рік дбає про них: довгий час ми співфінансували закупівлю інсулінів для киян, наразі забезпечуємо хворих тест-смужками для контролю рівня глюкози у крові, витратними матеріалами до експрес-аналізаторів для вимірювання глікованого гемоглобіну, інсуліновими помпами. Також забезпечуємо дітей препаратами глюкагону для невідкладної терапії гіпоглікемій. Із наступного року в рамках нової міської цільової програми передбачається проведення для киян скринінгу з метою ранньої діагностики цукрового діабету та для визначення рівня холестерину. Ми завжди раді ініціативам, які доповнюють наявні міські заходи шляхом співпраці з міжнародними партнерами, соціально відповідальним бізнесом та пацієнтськими організаціями. Переконана, що така синергія принесе ще більше користі киянам».

У рамках програми «Міста долають діабет» у Києві заплановано кілька ключових напрямків:

  • підвищення обізнаності мешканців про фактори ризику діабету й ожиріння, необхідність вести здоровий спосіб життя: соціальна реклама у транспорті, інформаційні онлайн-ефіри, тематичні майстер-класи;
  • популяризація щорічної регулярної діагностики стану здоров’я та організація регулярної діагностики (скринінгів) на неінфекційні хвороби: Мобільні станції здоров’я, де безкоштовно тестуватимуть на діабет;
  • побудова спільнот для зміцнення здоров’я громадян. Створення партнерських відносин із пацієнтськими організаціями, спільнотами лікарів та освітян;
  • інтеграція охорони здоров’я в усі політики міста для комплексного вирішення проблем, пов’язані з поширенням діабету та ожиріння в Києві.

«Здоров’я – це спільна відповідальність пацієнта, лікаря, сім’ї та суспільства. В Україні поширеність діабету і ускладнень, спричинених цим захворюванням, значно вища, ніж в інших європейських країнах. Наше завдання полягає у тому, аби вирішувати проблему поширення діабету комплексно: проводити освіті заходи серед населення, навчати їх здоровому способу життя, надавати усі можливості для якісної медичної діагностики та лікування. Водночас працювати із професійними спільнотами та організаціями, залучитися підтримкою органів державної та місцевої влади для вирішення проблемних питань. Лише так спільно, разом із партнерами, ми можемо покращити здоров’я населення та зменшити поширення цукрового діабету, його ускладнень та інвалідизації людей. І саме Київ може стати прикладом для інших міст в Україні у впровадженні новітніх підходів у подоланні діабету та ожиріння», – наголосив генеральний директор компанії «Ново Нордіск Україна» Владислав Мороз.

«Міста долають діабет» – програма державно-приватного партнерства, яка прагне зупинити поширення цукрового діабету. Запустили ініціативу у 2014 році у Данії Центр діабету Steno в Копенгагені, Університетський коледж Лондона (UCL) та компанія «Ново Нордіск». За 7 років програма охопила  40 міст та понад 200 мільйонів людей у всьому світі.

Відмітимо, за даними соціологічного дослідження, яке було проведено цього року, у Києві 18% жителів мають цукровий діабет або належать до групи ризику. Додаткові 14% від опитаних – мають близьких у родині з цим діагнозом. Тобто, майже 32% киян стикаються з цією хворобою щодня.

Фото: Фейсбук

Новини

18 Квітня 2024

Країни G7 «продовжать працювати» над шляхами застосування активів РФ на підтримку України

Комітет розвідки США закликає Конгрес до кінця тижня схвалити допомогу Україні

17 Квітня 2024

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня 2024

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

Всі новини ⇢