Київ поділився досвідом створення системи протидії та запобігання насильству з представниками міст України

Новини
Київ поділився досвідом створення системи протидії та запобігання насильству з представниками міст України

Візит керівників міст до Києва відбувається в рамках проєкту Фонду ООН у галузі народонаселення – «Міста та громади вільні від насильства».

Заступниця голови КМДА Марина Хонда разом із заступником представника Фонду народонаселення Павлом Замостьяном ознайомили представників 18 міст та селищ України зі столичним досвідом розбудови системи запобігання та протидії насильству, інформує КМДА.

Марина Хонда зауважила, що коли Київ тільки починав розбудову власної системи запобігання та протидії насильству, то була відсутня реальна інформація стосовно кількості випадків насильства.

«Дуже важливо, що зараз все більше міст України звертають увагу на проблему домашнього насильства. Коли ми починали розбудову своєї системи, то мали для початку дослідити масштаби проблеми. Наші служби і поліція тоді фіксували близько 7 тисяч звернень на рік. А в той же час міжнародні організації зазначали, що це тільки 30% від реальної кількості випадків. У жовтні 2019 року ми підписали Меморандум про співпрацю з Фондом ООН у галузі народонаселення і першим нашим спільним кроком було відкриття «Телефону довіри 15-00». І за короткий час надійшло сотні звернень від постраждалих», – розповіла Марина Хонда.

Вона додала, що, зрозумівши масштаби проблеми, Київ мав створювати заклади кризового реагування. Так, вже 2020 року, незважаючи на пандемію, у місті відкрили першу «кризову кімнату», а через кілька місяців – другу.  Також було переформатовано міський Притулок для постраждалих. На сьогодні місто створює ще один Притулок та Денний центр соціально-психологічної підтримки, готується до запуску перших мобільних бригад.

«Важливим досягненням також стало прийняття нової міської цільової програми «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022-2024 роки», у якій закладено саме практичний підхід до подальшої розбудови єдиної та ефективної системи протидії та запобігання насильству. Але найголовніше – ми зуміли змінити ставлення суспільства до цієї проблеми і тепер це не заборонена тема, а проблема, яка повинна вирішуватися», – зауважила Марина Хонда.

Нагадаємо, якщо ви постраждали від домашнього насильства, звертайтеся телефоном на муніципальну гарячу лінію «Телефон довіри» за номером: 15-00 зі стаціонарного або 044-272-15-00 із мобільного. Також можна звернутися особисто до Центру гендерної рівності, протидії та запобігання насильству (вул. Іллєнка, 20). Працівники центру нададуть усю необхідну інформацію та допомогу. Також, якщо ви постраждали від домашнього насильства, звертайтеся до поліції за номером: 102.

Фото: піксабей

Новини

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Уряд затвердив доплату 70 тисяч гривень військовим «на нулі» – Шмигаль

США і Британія оголосили нові заборони щодо експорту РФ алюмінію, міді та нікелю

12 Квітня 2024

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) та стверджує, що він «виправдовував російську війну»

Крім Patriot Україні потрібні системи Samp-T, які здатні збивати балістику – Кулеба

У Білому домі відреагували на чергові удари РФ по енергооб’єктах України

11 Квітня 2024

У Києві через будівництво ТРЦ можуть знищити унікальну пам'ятку (Фото)

Зеленський прибув на саміт у Литву закликати до допомоги Україні після «підлих ударів» Росії

«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

10 Квітня 2024

Російські НПЗ є «цивільними цілями» – помічниця Остіна на слуханнях у Конгресі США

Всі новини ⇢