Прогулюючись в центрі Києва по вулиці Гоголівській можна натрапити на незвичну пам’ятку архітектури.

Про незвичну будівлю розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій в Facebook.

Будівля №23 лазурного кольору, відома як «Будинок з котами», привертає увагу не тільки туристів, а і корінних киян.

“Яскрава та незвичайна для Києва споруда була побудована на початку минулого століття українським архітектором, художником та інженером Володимиром Безсмертним. Він був автором близько 30 будівельних проєктів у Києві, серед яких і естакада столичного фунікулера”, – йдеться в дописі.

Будинок з котами, який також називають «Будинком Чахлика Невмирущого» через архітектурні форми, був побудований на замовлення полковника Федора Ягимовського. Стиль будівлі змішаний: модерн з елементами готики.

Цікавою особливістю об’єкту є те, що його фасад не симетричний: невеличка вежа є тільки з правого боку будівлі, а балкон на останньому поверсі – з лівої. До того ж всі вікна та балкони мають різне оформлення. Окрім того, з боку вулиці споруда має 4 поверхи, а з двору – вже 5.

Найголовнішою родзинкою об’єкту є декор його фасаду. Тут «поселилися» коти та сови, які захищають жителів будинку від чортів і химер, які також прикрашають зовнішню стіну.

Ця споруда стала оселею для багатьох відомих українців, зокрема, в ній жили історик Микола Левченко та вчений-механік Степан Тимошенко. Зараз у «Будинку з котами» також мешкають люди, а будівля є пам’яткою історії та архітектури.

Фото: facebook