Кілька десятків українських дітей вилучили з сімей біженців за кордоном – Лубінець

Новини
Кілька десятків українських дітей вилучили з сімей біженців за кордоном – Лубінець

Кілька десятків українських дітей вилучили із родин українських біженців, які наразі перебувають за кордоном, повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець проєкту Радіо Свобода «Ти як?».

Український чиновник пояснив, чому в деяких європейських країнах на законодавчому рівні виникають проблеми із статусом опікуна.

«Проблема є в тому, що згідно з європейським законодавством офіційний в Україні опікун, піклувальник не є офіційним опікуном, піклувальником на території Європейського Союзу. Інша справа, що деякі країни розуміють, у якій ситуації перебувають українці, не піднімають це питання або допомагають просто українцям вижити. Є такі країни, де в нас є проблеми. Я не хочу їх називати, щоб не було маніпуляцій, що Лубінець звинуватив якісь європейські країни. Скажу так: випадки, на наш погляд, порушення прав громадян України є», – зазначив він.

Лубінець зазначив, що завдяки численним зверненням до іноземних колег, вдавалось досягти найголовнішого – «перестали фізично забирати дітей з родин українських громадян».

«Зараз ми пропрацьовуємо питання, щоб допомогти таким діткам разом з батьками просто повернутися на територію України. Вже ми не будемо сперечатися на території їхньої держави, ми просто їх фізично хочемо забрати – дітей з уже призначеними піклувальниками на території цієї країни. Окремо батьків, щоб повернулися на територію України, ми все це врегулювали і спокійно закінчили ці погані історії», – підсумував омбудсмен.

На сьогодні, за даними української влади, офіційно відомо про майже 20 тисяч дітей, депортованих Росією з окупованих територій України.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової.

За версією суду, Путін та Львова-Бєлова особисто відповідальні за примусову депортацію дітей із окупованих українських територій до Росії. У РФ після ордеру на арешт Путіна і Львової-Бєлової заявили, що повернуть дітей Україні, коли будуть «безпечні умови».

Київ24

Новини

14 Липня 2024

Ситуація зі світлом покращиться у другій половині липня. Яку підтримку українці можуть отримати вже зараз

Стрілянина у Трампа. Прихильники почали продавати фото з його світлинами

До Міжнародного реєстру збитків уже подано понад 4,5 тисячі заяв – ОП

13 Липня 2024

В Укренерго розповіли, як вимикатимуть світло 14 липня: графіки відключень

Не встиг оновити дані до 16 липня: в ТЦК пояснили, за яких умов не штрафуватимуть

Уряд затвердив умови приватизації готелю «Україна» та «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії»

12 Липня 2024

Під Києвом критично впав тиск води через спеку та відсутність електроенергії: в місті вводять графіки відключень води

Екскерівника театру ім. Лесі Українки позбавили звання академіка за антиукраїнську позицію

Байден розповів, чим цінний «Український договір»

11 Липня 2024

Коли покращиться ситуація зі світлом в Україні: відповідь Укренерго

Посадовці самостійно обиратимуть штраф через ухилення від мобілізації. Деталі

МВС Росії оголосило в розшук українського підприємця Боголюбова

10 Липня 2024

Чи перейде Україна у контрнаступ: військовий аналітик назвав головні проблеми ЗСУ

Всі новини ⇢