Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження значно збільшилися.

З початку року власники нерухомості – фізичні особи сплатили до бюджету Києва майже 254,4 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на понад 74,8 млн грн., повідомив заступник начальника столичної податкової Вадим Дідок.

Він також нагадав, що податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи – власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває в їх власності, перевищує встановлений ліміт:

  • для квартир – 60 кв. м;
  • для житлових будинків – 120 кв. м;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості (квартир та будинків) 180 кв. м.

Зазначені пільги не застосовуються до:

  • об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої пп. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ);
  • об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» пп. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, збільшується на 25 тис. грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Фото: Фейсбук