Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи долучиться до відновлення міст України

Новини
Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи долучиться до відновлення міст України

Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи підписали Декларацію про співпрацю у відновленні України.

Про це повідомляє КМДА.

Від АМУ документ підписав мер Києва, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Від Конгресу – його Президент Леендерт Вербек.

Також АМУ підписала Меморандум про співпрацю з Національною спілкою архітекторів України. Підписання документів відбулося під час форуму «Відродження України – відродження громад», який відбувся в столичній мерії.

«Ми отримали важливу пропозицію щодо співпраці українських громад та наших європейських колег. Через створення спільної Платформи відбудови України за участю Асоціації міст України. Тобто, за участю наших громад. І це гарантуватиме прозорість співпраці, продовження реформи з децентралізації, судової реформи, забезпечення економічного розвитку та соціальних гарантій українським громадянам», – сказав Кличко.

Так, за словами голови АМУ, вже є європейські країни та міста, що заявили про підтримку конкретних українських міст у їхній відбудові та відновленні. 

Гданськ, наприклад, готовий допомагати Маріуполю, Малага та Плотськ – Житомиру, Гамбург – Києву, Вільнюс – Бородянці, Бонн – Ірпеню, Бергамо – Бучі, Йокогама – Одесі, Нью-Йорк, Бостон, Нюрнберг – Харкову. Тайвань спрямовує кошти на відновлення інфраструктури п’яти українським містам – Харкову, Чернігову, Миколаєву, Запоріжжю та Сумам.

«З керівництвом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи обговорили ряд проєктів, які плануємо реалізувати, зокрема це стосується розв’язання нагальних питань українських біженців за кордоном, внутрішньо переміщених осіб, психологічної реабілітації для цивільних та військових, а також підтримки ветеранів», – зазначив секретар Київради  Володимир Бондаренко.

Він додав, що в Києві заплановано створення Офісу для міжмуніципального співробітництва. А на базі Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи вже започаткована нова платформа «Cities4Cities» для підтримки українських міст у пошуку партнерів, які готові надавати допомогу для відбудови України.

Як зазначив Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Леендерт Вербек, такі питання як розвиток демократії не можуть чекати до завершення війни, тому вже триває процес створення міжнародних потенційних проєктів задля відновлення Києва та України.

Фото: КМДА

Новини

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

13 Червня 2024

У Києві прокурор привласнив речовий доказ – мільйонну суму

Всі новини ⇢