Конкурс, флешмоб та дискусії: як в Україні пройде Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності

Новини
Конкурс, флешмоб та дискусії: як в Україні пройде Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності

Триватиме тиждень медіаграмотності з 24 по 31 жовтня.

До тижня медіаграмонтності готується проєкт “Фільтр”  Міністерства культури та інформаційної політики. Про це повідомилина сайті проєкту.

Серед запланованих заходів Фільтра до тижня медіаграмотності — телевізійний проєкт із Суспільним, флешмоб #яфільтрую, серія онлайн-дискусій  “Медіаграмотність та освіта, медіа, бізнес”, запуск національного конкурсу “Репортер” у співпраці з UNICEF та Шведським посольством та публікація тулкіту з медіаграмотності для шкіл від Шведського інституту на сайті Фільтра.

Також керівниця проєкту Валерія Ковтун розповіла, що регіональні ініціативи з медіаграмотності будуть доступні на інтерактивній мапі Фільтра та закликала додавати на неї події, заповнюючи форму. Таким чином, кожен зможе дізнатися про подію до тижня медіаграмотності в різних містах України.

До тижня медіаграмотності будуть використовувати єдиний хештег – #фільтруйінфу. Він має допомогти відстежувати усі активності та інформаційно підтримувати ініціативи.

“Відверто, вражена і щаслива від того, скільки цікавих заходів уже заплановано до тижня медіаграмотності, і дуже рада, що ми нарешті об’єдналися і намагатимемося синхронізовано розповідати про всі наші заходи з медіаграмотності”, – сказала Валерія Ковтун.

До ініціативи долучилась ВГО «Українська бібліотечна асоціація», на чиї заходи можна зареєструватись за посиланням. Вони проведуть онланй лекції, тернінги та конференції.

Нагадаємо, що засновником традиції відзначати Всесвітній тиждень з медіа та інформаційної грамотності є Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО). Мета цього тижня – підняти рівень обізнаності суспільства про важливість медіаграмотності та провести міжкультурні діалоги про сучасні тенденції в медіаосвіті.

Фото: filter.mkip.gov.ua