Константинопольський патріархат відновив у сані російського священика, який у молитві замінив слово «перемога» на «мир»

Новини
Константинопольський патріархат відновив у сані російського священика, який у молитві замінив слово «перемога» на «мир»

Константинопольський патріархат відновив у сані московського священика Іоанна Коваля, прийнявши його у свою юрисдикцію. Раніше Російська православна церква позбавила Коваля сану за те, що він замінив у молитві слово «перемога» на слово «мир». Рішення про відновлення у сані ухвалили на засіданні синоду Константинопольського патріархату, повідомляє його секретаріат.

У публікації йдеться, що Коваль звернувся до суду першої інстанції та довів, що був покараний не за те, що вимовляв певні слова у молитві, а за своє ставлення до війни в Україні.

У Константинопольському патріархаті заявили, що рішення РПЦ було визнане неканонічним та ухваленим «виходячи не з церковних, а з політичних міркувань».

Коваль відтепер перебуває під юрисдикцією глави Константинопольського патріархату Варфоломія I. У Московському патріархаті ситуацію поки що не коментували.

У лютому після заяви парафіян російському священику Іоанну Ковалю заборонили священнослужіння. У сані єрея він був кліриком храму святого апостола Андрія Первозванного у московському Любліно. Приводом для позбавлення сану стало те, що під час читання «Молитви за святу Русь», яку РПЦ примусово поширила єпархіями через війну в Україні, Коваль замість слова «перемога» промовляв «мир».

Із початком повномасштабного вторгнення РФ Російська православна церква не просто не засуджує дій військових, але благословляє учасників вторгнення, зокрема, ЗС РФ і Росгвардію.

Константинопольський патріархат вважається вищим за становищем, ніж Московський. Проте у 2018 році РПЦ розірвала відносини з Константинополем після видачі томосу Православної церкви України. Константинопольський патріархат розриву відносин із РПЦ не визнає.

Київ24

Новини

7 Грудня 2023

повторили важливість допомоги Китаю у запобіганні обходу РФ санкцій

там його очолив проросійський політик Драган Станоєвич

Байден звинуватив республіканців у «політичному шантажі» через провал допомоги Україні

6 Грудня 2023

Україна не прагне залежати від партнерів, але зацікавлена в співпраці

Верховний суд підтвердив – УПЦ (МП) має повернути Миколаївський собор у Кременці державі

Москва відкинула чергову пропозицію США про звільнення Вілана та Гершковича

5 Грудня 2023

Грузинський омбудсмен цього тижня відвідає Київ і Варшаву

WP проаналізувала контрнаступ України, який назвала «провальним»

Словенія до кінця року передасть Україні 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування – Мінекономіки

4 Грудня 2023

Нардеп від ОПЗЖ відряджався в Угорщину на 6 днів, а пробув за кордоном 2 місяці і зустрічався з нев’їзним соратником Орбана – «Схеми»

Колишній «регіонал» Шпенов подав заяву на складання мандата – Стефанчук

це фейк, просять не писати туди

Всі новини ⇢