Кияни подали найбільше заяв про булінг у школах України
НовиниЗгідно з даними Міністерства освіти та науки України, за останні 10 місяців було зафіксовано понад 200 випадків цькування у школах. Переважно скарги надходять від батьків учнів, про що йдеться на офіційній сторінці міністерства у Facebook.
Про це розповідає Київ24
І хоча загальна кількість випадків булінгу зменшилася у порівнянні з довоєнним періодом, проблема залишається актуальною. За даними Українського інституту дослідження екстремізму, цькування є причиною 40% дитячих самогубств.
Ефективність судових рішень
Суди почали більш активно розглядати справи про булінг. З початку року прийнято 160 рішень, що становить 73% від усіх протоколів, складених у 2024 році. Для порівняння, у попередні роки ця цифра не перевищувала 60% справ. Найчастіше протоколи складають на підлітків віком 14-16 років, і цього року таких випадків було зафіксовано 124. За 80% з них вже винесено рішення.
Новий інструмент для боротьби з булінгом
З жовтня в Україні запрацювала нова кнопка для анонімних звернень щодо булінгу. За цей час було подано 85 таких повідомлень. Відповідно до даних Міністерства освіти, більшість заяв надходять від батьків, а саме 80%, тоді як 20% подають самі діти. Найбільше заяв надійшло з Києва та Київської області — 36 випадків.
За цькування передбачено штрафи від 850 до 3400 грн. Підлітки відповідають за свої дії з 16 років, а до цього відповідальність несуть їхні батьки. Освітяни, які не повідомляють про випадки булінгу, можуть бути оштрафовані або ж відправлені на виправні роботи.
«Як діяти, якщо ваша дитина стала жертвою цькування, розповідає національна інформаційна кампанія Міністерства освіти та науки і Opendatabot.»
У жовтні 2024 року Міністерство освіти запустило новий інструмент на сайті АІКОМ, який покликаний допомогти швидко повідомити про випадки цькування.
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →