У Києві відкриється виставка ялинкових прикрас з XIX століття

Новини
У Києві відкриється виставка ялинкових прикрас з XIX століття

У Києві розпочинає роботу виставка під назвою «Українська ялинкова прикраса: від ХІХ століття і до сьогодення». Її організатором виступає Національний музей історії України у Другій світовій війні. Виставка обіцяє стати справжнім святом для поціновувачів історії та мистецтва.

Про це розповідає Київ24

Традиція прикрашати ялинку прийшла в Україну в XIX столітті й була невід'ємною частиною європейського контексту, зберігаючи при цьому свою унікальну національну ідентичність. Як повідомляється на офіційній Facebook-сторінці музею, спочатку на ялинках з'являлися солодощі, горіхи, цукерки, свічки та перші іграшки з картону, паперу та скла.

Ялинкові прикраси в радянську епоху

Після приходу до влади радянського режиму та жовтневого перевороту різдвяні свята були заборонені. Різдвяні традиції, в тому числі прикрашання ялинки, вважалися релігійними чи буржуазними, а так звані добровольчі батальйони строго контролювали їх виконання. Проте, українці продовжували святкувати Різдво та виготовляли ялинкові прикраси потайки. Цікаво, що заборони стосувалися лише громадян срср.

У 1935 році було офіційно запроваджено святкування Нового року, де ялинка стала символом. Цей період відзначився розквітом виготовлення ялинкових прикрас, з'явилися артілі, які займалися їхнім створенням.

Сучасні традиції виготовлення прикрас

Сьогодні українські фабрики та майстри продовжують цю традицію, створюючи патріотичні та традиційні прикраси, які піднімають дух українців, особливо у воєнний час. Вони вдало поєднують стародавні технології з новітніми досягненнями.

На виставці відвідувачі зможуть побачити перші ялинкові прикраси XIX та початку XX століть, іграшки періоду Першої світової війни, перші скляні фігурки, а також українського Святого Миколая. Окрім скляних, експонуватимуться ватні, дротові, картонажні, лавсанові іграшки різних часів, які відображають історію розвитку української ялинкової прикраси.

Виставка розпочне роботу 6 грудня у головному корпусі Музею війни (монумент «Батьківщина-мати»), вул. Лаврська, 27. Відвідувачі зможуть ознайомитися з експозицією з вівторка по п’ятницю з 10:00 до 16:30, а в суботу та неділю з 10:00 до 17:30. Понеділок – вихідний день.

Київ24

Новини

21 Січня 2025

Переговори з командою Трампа плануються на початку лютого – Арахамія

Трамп має спочатку зустрітися з Зеленським, вважає Мережко

В Україні вшановують героїв оборони Донецького аеропорту

20 Січня 2025

Дональд Трамп прагне стати миротворцем без згадки про Україну

Викрито інженера київського метро, що коригував ракетні удари

Синоптики обіцяють теплу зиму в Києві та області

19 Січня 2025

Полковник Роман Качур очолить Академію сухопутних військ

Зеленський провів переговори з міністрами оборони Італії та МЗС Нідерландів

Литва підвищить оборонний бюджет до 6% ВВП з 2026 року

18 Січня 2025

Христя Фріланд висунула кандидатуру на пост прем’єрки Канади

Аномально тепла погода в Києві та області у січні

Київ серед лідерів інфляції в Україні у 2024 році

17 Січня 2025

Суддя Печерського суду передала 20 млн грн стороннім особам

Всі новини ⇢