Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Новини
Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Громадянин Латвії Владімірс Борецкіс, компанії якого постачали західну електроніку підприємствам-партнерам військово-промислового комплексу РФ, також пов’язаний із розробниками російського шпигунського софту. Про це повідомляє угорська редакція медіа-холдингу RTL Group, яка зацікавилася бізнесом латвійця в Угорщині після виходу розслідування «Схем» (Радіо Свобода) про поставки імпортних технологій до Росії, що, в тому числі, складають «начиння» російських винищувачів типу Су.

У розслідуванні «Як Росія досі використовує у зброї західні технології. Приклад винищувача Су» журналісти «Схем» розповіли про дві фірми Noratec Holdings із Кіпру і Matrix Metal Group з Угорщини, які продавали імпортну електроніку російському імпортеру, пов’язаному з військово-промисловим комплексом РФ. Кіпрська й угорська фірми належать латвійцю Владімірсу Борецкісу.

Фірми Борецкіса Noratec Holdings з Кіпру та Matrix Metal Group з Угорщини продавали імпортну електроніку російському імпортеру, пов’язаному з військово-промисловим комплексом РФ

Після публікації цього розслідування журналісти RTL встановили, що у його власності – ще одна компанія Sagat Group, зареєстрована у Будапешті у будинку за адресою вулиця Андраші, 31, у квартирі №3. В цій же квартирі зареєстрована інша компанія – Data Tower, яка є офіційним виробником російського програмного забезпечення Lampyre. Цей софт називають шпигунським.

Ще один зв’язок Борецкіса з Lampyre, як з’ясували журналісти RTL – через директора його згаданої угорської фірми Sagat Group Ласло Шмідта, який керує і угорським бізнесом Борецкіса (з 2019 року – ред.), і згаданим виробником російського софту Data Tower.

«Схеми» звернулися до Владімірса Борецкіса через Matrix Metal Group із проханням про коментар, але відповіді поки так і не отримали.

Раніше «Схеми» отримали від української розвідки список із переліком з понад 2000 закордонних деталей з «начиння» п’яти російських винищувачів – Су-27СМ3, Су-30СМ, Су-34, Су-35С і Су-57 останнього покоління.

«Схеми» виявили, що у ланцюжку постачання західної електроніки від виробника до російських заводів задіяна низка посередників – зокрема, з Угорщини, Кіпру, Туреччини, Китаю і Росії. При чому в РФ це постачальники, пов’язані з військово-промисловим комплексом, які так і не потрапили під міжнародні санкції.

Київ24

Новини

20 Червня 2024

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня 2024

У Києві переплатили за електроенергію майже 12 мільйонів гривень

Верховна Рада підтримала законопроєкт про військову поліцію

Малюська прокоментував повідомлення про надання адмінпослуг за наявності військово-облікових документів

18 Червня 2024

Справа підтримки України буде однією з ключових під час головування Польщі в ЄС – уповноважена прем’єра

«Приймаю вітання» – депутат Ради Гончаренко відреагував на заочний вирок у Росії

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

Всі новини ⇢