Лікарі пояснили, чи можна вакцинуватися від COVID-19 людям з супутніми хворобами

Новини
Лікарі пояснили, чи можна вакцинуватися від COVID-19 людям з супутніми хворобами

Майже чверть українців, які не бажають вакцинуватися від COVID-19, вважають, що мають медичні протипоказання до щеплення від коронавірусної хвороби.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

У МОЗ зазначили, що насправді людей з протипоказаннями до вакцинації менше ніж 1% від дорослого населення України, адже щеплення повністю протипоказане лише тим, хто мав важку алергічну реакцію на першу дозу вакцини чи на один із її компонентів.

Проте люди часто вважають припоказанням супутні захворювання. Проте у МОЗ зауважили, що це не так.  Наприклад, при ішемічній хворобі, і серцевій недостатності, і вроджених вадах серця обов’язково необхідно вакцинуватися.

“Усім людям, які мають серцево-судинні захворювання, потрібно вакцинуватись від COVID-19, адже хвороба в них протікає значно важче та може дати дуже серйозні ускладнення”, – запевняє Віра Горбачова, кардіолог, кандидат медичних наук та завідувач діагностичного відділу Центру інноваційних медичних технологій Національної академії наук України.

За словами лікарки, коронавірус впливає на серце й судини різними механізмами, наприклад прямо пошкоджує серце. Так само треба щепитися людям із цукровим діабетом та ендокринними захворюваннями, адже коронавірусна хвороба може бути для них вкрай небезпечною.

“Люди з хронічними ендокринними захворюваннями потребують захисту від COVID-19. За моїми спостереженнями, люди з цукровим діабетом свідомі й вакцинуються”, – каже Оксана Марусин, ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук, головний експерт з ендокринології департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

За її словами, важке переконати людей з захворюваннями щитовидної залози, значно важче. Адже ті помилково вважають, що аутоімунні захворювання є абсолютним протипоказанням.

“Це неправда. Щодня отримую по кілька дзвінків від таких пацієнтів із проханням про консультацію. Звичайно, всім рекомендую вакцинуватись”, – розповіла експерт.

До того ж не менш важливо щепитися людям з онкологічними хворобами, адже вони мають дуже високий ризик померти внаслідок ускладнень COVID-19.

“Щеплення від COVID-19 є пріоритетним для пацієнтів, які мають діагноз “онко”… Ризик померти від онкології в наших пацієнтів значно менший, ніж ризик померти від ускладнень, які може спричинити в них коронавірусна хвороба”, – розповів Олександр Стаховський, онколог-хірург-уролог вищої категорії Національного інституту раку, доктор медичних наук.

Онколог пояснив, що щепитися можна як в активній фазі захворювання, так і тим, у кого ремісія. Тим пацієнтів, які проходять хімієтерапію, слід порадитися зі своїм лікарем, коли саме краще щепитися, щоб вакцинація дала оптимальний захист.

У МОЗ нагадали, що щеплення – це єдиний захист від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби.

Фото: unsplash

Новини

2 Грудня 2024

Пожежа в Шевченківському районі Києва: врятовано 11 осіб

Андрій Вітренко: основні виклики київської влади

Скульптура Маленького Принца повернулася на Пейзажну алею після реставрації

1 Грудня 2024

Зеленський: Європейський курс залишається незмінним попри зміни у владі

Президентка Грузії Зурабішвілі залишиться до обрання нового парламенту

Зимова країна на ВДНГ в Києві відкриває двері для гостей

30 Листопада 2024

Бої на фронті: дві третини атак ворога зосереджено на двох напрямках

Офіційні місця продажу новорічних ялинок у Києві: деталі

Видавництво «Наукова думка» завершить діяльність у грудні 2024 року

29 Листопада 2024

Росія проводить саботаж у Європі для підриву підтримки України

«Динамо» Київ проти чеської «Вікторії»: матч за честь і перемогу

На Печерську розбирають будинок: забудова без документації

28 Листопада 2024

МАГАТЕ не забезпечує захист атомних об'єктів України від атак рф

Всі новини ⇢