«Літаки розпорошують COVID з повітря»: в МОЗ спростували поширені чутки щодо коронавірусу та інших хвороб

Новини
«Літаки розпорошують COVID з повітря»: в МОЗ спростували поширені чутки щодо коронавірусу та інших хвороб

«На різних маргінальних сайтах, а також користувачами у соцмережах поширюється новий міф. Автори заявляють, що в США начебто було схвалено новий генетично модифікований сорт бавовни «як потенційне вирішення проблеми голоду серед людей», і це розпочне процес «стерилізації населення Землі за допомогою ГМО» — йдеться в повідомленні.

Численні дослідження не підтвердили припущення, ніби продукти ГМО здатні несприятливо впливати на показники фертильності та провокувати безпліддя, вказують в МОЗ.

Більше інформації за посиланням.

«Поширюють інформація про те, що вакцина від грипу нібито у 5,5 разів підвищує захворюваність на респіраторні інфекції. На підтвердження своїх слів користувачі посилаються на дослідження, яке начебто доводить зростання кількості випадків респіраторних інфекцій серед вакцинованих від грипу дітей» — йдеться в повідомленні.

Медики зазначають, що наукові дослідження свідчать, що вакцина проти грипу знижує ризик зараження, тяжкість захворювання і рівень госпіталізацій та не збільшує загрозу розвитку респіраторних інфекцій. Цифра «5,5 разів» була отримана способом довільної антинаукової інтерпретації даних дослідження щодо наслідків вакцинації і не має під собою жодного наукового підґрунтя.

Більше інформації за посиланням.

«З’явилася інформацію про те, що вакцини від COVID-19 «Спутник Лайт» і AstraZeneca – це начебто одна й та ж вакцина. Як доказ користувачі показують зображення таблиці, нібито взятої з офіційного сайту Міністерства охорони здоров’я Росії. У таблиці вказано, що AstraZeneca проводить дослідження препарату «Спутник Лайт» — вказують в МОЗ.

​​AstraZeneca і «Спутник Лайт» – це дві різні вакцини з різним складом. Користувачі соціальних мереж неправильно інтерпретували дані. AstraZeneca виступила як замовник досліджень на ефективність та сумісність із вакциною «Спутник Лайт», наголошується в дописі.

Більше про цей міф за посиланням.

  • У Канаді розглядають позов проти ВООЗ та Давоса щодо злочинів проти людяності

«У мережі розповідають, що Верховний суд Канади начебто прийняв і вже почав розглядати «глобальний позов про злочини проти людяності», пов’язані з COVID-19 – такий собі “Нюрнберг-2”. У таких повідомленнях йдеться про те, що у позові начебто зібрано докази ненадійності ПЛР-тестів, що вакцини є частиною генетичних експериментів, та підтвердження брехливості статистики про смертність від COVID-19. Над цим позовом працювали аж “понад 1000 юристів і 10 000 медичних експертів”» — коментують в МОЗ.

Ні Верховний суд Канади, ні суд Онтаріо не стали розглядати «глобальний позов про злочини проти людяності». Що ж до Верховного суду Канади, то там навіть не приймали такого позову, йдеться в дописі

«Я можу підтвердити, що цього позову в Верховному суді Канади не існує і що суд не ухвалював жодних рішень із цього приводу», – наводить МОЗ заяву представник судового органу.

Більше у спростуванні.

  • Літаки розпорошують із повітря COVID-19 – є “фотодоказ” омікрону в мішках

«З літаків навмисно розпорошується новий штам COVID-19 «омікрон» – пишуть дезінформатори в мережі. На підтвердження цього користувачі публікують фотографії мішків, на яких написано Omikron. «От і те, чим нас запилюють чи обприскують із повітря літаки-хімтрейли. Бацила-реактив «омікрон», фото зроблено в аеропорту Чеського міста Кбеле», – йдеться у публікаціях, вказує міністерство.

І пояснюють: на світлині зображено мішки з компаундом виробництва компанії Omikron, назва якої співзвучна з назвою нового штаму COVID-19. Компаунд — високомолекулярні ізоляційні матеріали, які складаються із суміші різних речовин (смол, бітумів, ефірів целюлози). Цей матеріал використовується для потреб автомобільного, побутового та технічного ринків. Компаунди застосовують для герметизації блоків та вузлів радіоелектронних пристроїв, які працюють в умовах високої вологості.

Більше у спростуванні.

Раніше в МОЗ спростували інформацію про те, що рак лікується сам по собі.

Новини

15 Квітня 2024

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Уряд затвердив доплату 70 тисяч гривень військовим «на нулі» – Шмигаль

США і Британія оголосили нові заборони щодо експорту РФ алюмінію, міді та нікелю

12 Квітня 2024

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) та стверджує, що він «виправдовував російську війну»

Крім Patriot Україні потрібні системи Samp-T, які здатні збивати балістику – Кулеба

У Білому домі відреагували на чергові удари РФ по енергооб’єктах України

11 Квітня 2024

У Києві через будівництво ТРЦ можуть знищити унікальну пам'ятку (Фото)

Зеленський прибув на саміт у Литву закликати до допомоги Україні після «підлих ударів» Росії

«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

Всі новини ⇢