Лубінець звинуватив Міжнародну федерацію Червоного Хреста в «підіграванні російській агресії»

Новини
Лубінець звинуватив Міжнародну федерацію Червоного Хреста в «підіграванні російській агресії»

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 27 квітня розкритикував Міжнародний фонд Червоного Хреста за реакцію на своє попереднє звернення щодо російської організації фонду.

Він нагадав, що звернувся до МФЧХ через заяви працівників російського Червоного Хреста та зв’язок його очільника з російською «патріотичною організацією».

Зокрема, Лубінець вказав на те, що Міжнародний фонд Червоного Хреста заявляє: російська організація не має присутності в окупованих Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях, проте «жодного слова не сказано, що РЧХ діє на території Криму».

При цьому російський Червоний Хрест, додає омбудсмен, «вкрав у Криму майно національного Товариства Червоного Хреста України», і українська організація вимагає засудження цих дій.

Читайте також: Співробітники російського «Червоного Хреста» могли знущатися з українських полонених у колонії – розслідування

«Раніше медіа повідомляли, що РЧХ співпрацював з табором «Артек» в тимчасово окупованому Криму. А також йшлося про те, що на директора цього табору наклали санкції за причетність до депортації українських дітей. Водночас у висновках федерації наразі йдеться тільки про те, що «партнерство РЧХ з табором «Артек» вимагає серйозного перегляду». Ці слова виглядають жалюгідно: адже коли є факти – потрібна дія, а не розгляд ситуації з різних сторін», – заявив Лубінець.

Омбудсмен також зазначив, що, хоча керівник РЧХ нібито вже не причетний до політичних організацій у Росії, це не означає зміни його поглядів.

«Окрім того, на мою думку, федерації варто звернути увагу, що РЧХ збирав кошти для сімей мобілізованих і військовослужбовців РФ, а також – підтримував кампанії з мобілізації для війни в Україні», – додав він.

На думку уповноваженого з прав людини, реакція Федерації виглядає «як намагання врятувати ім’я та репутацію Російського Червоного Хреста, а також тільки показує безсилість і застарілість системи».

Читайте також: «Відпочинок» українських дітей в «ідеологічних» таборах Білорусі у 2022 році співфінансував фонд ООН ЮНІСЕФ

«Також цинічно виглядає заява запровадити курси для персоналу РЧХ з міжнародного гуманітарного права. Мабуть, для того, щоб вони краще приховували свої злочини». Тому вирішили «повчити» МГП. Водночас йдеться про те, що надалі група федерації, яка створена для перевірки дій РЧХ, протягом найближчих 4-х місяців надасть свої висновки. Такі дії вважаю з боку МФЧХ прямим підіграванням агресії РФ», – вважає Лубінець.

Водночас український омбудсмен повідомив, що нова очільниця МФЧХ Кейт Форбс готова провести з ним зустріч. Під час неї, за його словами, він планує порушити ці питання.

Дмитро Лубінець у березні звернувся до Міжнародної федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця із вимогою розслідувати діяльність російського Червоного Хреста. Зокрема, йшлося про причетність РЧХ до військових зборів для дітей і зв’язки його президента з російською провладною організацією.

Днями МФЧХ оприлюднила заяву, в якій прокоментувала звинувачення, а також анонсувала перевірку РЧХ наглядовою групою, яка має прозвітувати про результати протягом чотирьох місяців.

Київ24

Новини

21 Червня 2024

У Київській області проводять особливі заходи: що сталося (ФОТО)

Україна може завдавати ударів по РФ американською зброєю вздовж усього кордону – високопосадовці США

Очільник МВС вважає, що у розслідуванні про бізнес родини Вигівського «все не так однозначно»

20 Червня 2024

У МОЗ розповіли подробиці мобілізації медиків

Парламентська ТСК перевірить фортифікації на кордоні з Білоруссю – Цимбалюк

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня 2024

У Києві переплатили за електроенергію майже 12 мільйонів гривень

Верховна Рада підтримала законопроєкт про військову поліцію

Малюська прокоментував повідомлення про надання адмінпослуг за наявності військово-облікових документів

18 Червня 2024

Справа підтримки України буде однією з ключових під час головування Польщі в ЄС – уповноважена прем’єра

«Приймаю вітання» – депутат Ради Гончаренко відреагував на заочний вирок у Росії

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

Всі новини ⇢