Ляшко підтвердив, що для українців введуть додаткове вакцинування від COVID-19

Новини
Ляшко підтвердив, що для українців введуть додаткове вакцинування від COVID-19

Також міністр закликав громадян дотримуватися безпекових обмежень.

В Україні, найімовірніше, буде введено додаткове вакцинування від коронавірусу. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю «Радіо Свобода».

При цьому Ляшко попередив, що медики поки не знають, чи це буде бустерне вакцинування (додаткова доза), чи повторне вакцинування в цілому.

«Більше всього, що буде. Але невідомо, чи бустерне, чи повторно подвійне вакцинування. Це питання для розгляду. Але ми поки що не в тому рівні охоплення щепленнями дорослого населення, щоб говорити вже про запровадження бустерної або повторної вакцинації. Сьогодні ми чітко слідуємо рекомендаціям ВООЗ, яка каже, що треба спочатку забезпечити доступ, принаймні, до однієї дози або до повного курсу щеплення якомога більшій кількості дорослого населення» — зазначив він.

Очільник МОЗ вкотре закликав українців дотримуватися безпекових обмежень і робити щеплення, адже «це вакцина для життя».

«І всі повинні також розуміти, що коли ми говоримо вакцинуватися, то ми вакцинуємося, щоб врятувати своє власне здоров’я. І не потрібно зараз грати в лотерею, чи достатньо у мене буде там титрів антитіл після перенесеної хвороби, чи не достатньо, чи інфікуюся, чи не інфікуюся. Просто зробіть щеплення і будьте спокійні! Дотримуйтеся карантинних обмежень» — додав Ляшко.

Нагадаємо, бустерна вакцина – це додаткова доза вакцини, яка має підсилювати дію попередніх. З часом ефективність від щеплення втрачається, і організм потребує додаткового захисту. Бустерні вакцини застосовуються проти низки інфекційних захворювань, зокрема, проти коронавірусу.

Фото: Фейсбук