Мер Кличко заявив, що питання підвищення тарифів на проїзд ухвалять остаточно після обговорення ціни

Новини
Мер Кличко заявив, що питання підвищення тарифів на проїзд ухвалять остаточно після обговорення ціни

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко на початку засідання Київської міської ради.

«Сьогодні, бачу, буде емоційний і напружений день для столиці. У парламенті спробують протягнути спецпроцедуру для ухвалення закону про столицю, до якого багато питань… Під Київрадою зібрали акцію – проти підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті Києва. І нагнітають емоції. Я вчора заявив і ще раз повторю щодо тарифів. Питання перегляду вартості тарифів на проїзд до кінця опалювального сезону розглядатися не буде! Перший заступник голови КМДА ініціював процес публічних консультацій щодо встановлення нових тарифів на проїзд у громадському транспорті Києва», – сказав Віталій Кличко.

Мер Києва нагадав, що комунальні підприємства «Київський метрополітен» та «Київпастранс» ще навесні звернулися до КМДА з тим, що тарифи на перевезення в комунальному транспорті давно не відповідають їх собівартості. Адже відбулося значне зростання цін на енергоносії, що є головною складовою вартості тарифу.

Також, щоб не підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду для киян, міська влада вже компенсувала на це зі столичного бюджету більше 2 млрд гривень.

«Ми з вами тут ухвалювали таке рішення. Уряд обіцяв компенсувати ці витрати, але на сьогодні не виконує умов Меморандуму. І в цій ситуації Києву доводиться постійно дотувати також комунальний транспорт та утримувати ціни на проїзд у ньому в кілька разів нижче їх собівартості. Нагадаю, тільки цього року дотація з міського бюджету на міський транспорт становить 4,5 млрд грн. Тобто ми поставлені перед вибором, або збільшувати цифри в платіжках за комуналку, або підвищувати плату за проїзд. Бо увесь бюджет столиці ми не можемо пустити тільки на дотації. За які кошти тоді втілювати проекти, ремонтувати дороги, мости, будувати садки та школи, оновлювати той же громадський транспорт?» – наголосив Віталій Кличко.

Він зауважив, що питання підвищення вартості проїзду для киян є чутливим. Та наголосив, що наразі винесене воно тільки на обговорення.

«Це – проект, а не ухвалене рішення! Як менеджер, я говорю про складну економічну ситуацію, у якій опинилося місто – через енергетичну кризу та постійні борги центральної влади перед містом. Але як у мера Києва у мене позиція наступна: питання перегляду тарифів на проїзд у комунальному транспорті до кінця опалювального сезону розглядатися не буде! Але ми повинні розуміти і вирішити, звідки ми візьмемо кошти, щоб втримати ціни на проїзд на нинішньому рівні. І пропоную без емоцій, політизації працювати над питаннями, які ми повинні розглянути сьогодні. «Спецпроцедур» у нас немає. Давайте розглядати і ухвалювати рішення виважено, професійно і в інтересах громади!» – звернувся до депутатів Київради Віталій Кличко.

Нагадаємо, раніше говорили, що  у столиці з 1 січня подорожчає проїзд у громадському транспорті: разова поїздка коштуватиме 20 гривень. Мер столиці Кличко зауважив, тарифи на проїзд у Києві не піднімуть до кінця опалювального сезону.

Фото: facebook

Новини

18 Квітня 2024

Комітет розвідки США закликає Конгрес до кінця тижня схвалити допомогу Україні

17 Квітня 2024

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

питання щодо онлайн-казино розгляне РНБО

Чехія і партнери зобов’язалися надати кошти для купівлі 500 тисяч снарядів для України

16 Квітня 2024

Мобілізація: на Київщині готують чоловіків перед фронтом (Фото)

Мобілізаційний закон переданий на підпис Зеленському

Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

15 Квітня 2024

На Київщині чоловік трагічно загинув під колесами потяга

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

Всі новини ⇢