Мінцифри до кінця року запустить механізм видалення підробних сертифікатів з «Дії»

Новини
Мінцифри до кінця року запустить механізм видалення підробних сертифікатів з «Дії»

Щоправда, виявити підробку не так вже й легко.

Міністерство цифрової трансформації опрацьовує механізм видалення фіктивних COVID-сертифікатів з «Дії» у випадку доведення, що власник документа не отримав вакцини. Про це розповів керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік в інтерв’ю «РБК».

Таким чином Банік відповів на запитання про те, як боротися з пацієнтами, які вступають у змову з лікарями задля отримання фіктивного сертифікату.

«Ця проблема існує. Масштаб її оцінити доволі складно. Бо той факт, що вам лікар робить щеплення – це медична таємниця. Є якась кількість таких випадків, правоохоронні органи абсолютно точно ними займаються. Відповідальність за це теж є, лікар карається, до 3 років ув’язнення, і 170 тисяч гривень може бути штраф. До пошуку таких недоброчесних лікарів і медичних працівників залучене МОЗ, оскільки це їхні безпосередньо підлеглі. На жаль, якщо вони правильно вносять всі дані про несправжнє щеплення до реєстру, то вони будуть відображатися і у «Дії». Однак разом із МОЗ ми зараз пропрацьовуємо механізм видалення COVID-сертифікату після того, як є підтвердження того, що він був не справжній» — зазначив він.

При цьому Банік визнав, що дізнатися, що в людини насправді не було щеплення, можна лише зробивши їй відповідний тест.

«Якщо людина не перехворіла, ввійшла в змову із лікарем, придбала справжній номер вакцини, не маючи самого щеплення, то поки вона не захворіє ми не зможемо ніяк це виявити. Проте якщо людина потрапила до лікарні із COVID і тест показує, що насправді в неї не було щеплення, але є сертифікат – з цього моменту може починатися розслідування. Кожне щеплення підписується електронним ключем лікаря. Умовно пацієнту внесли дані про справжню вакцинацію, однак не зробили йому укол. Він потрапляє до лікарні, визначається, а це не складно, за словами медиків, що щеплення в нього не було. Тоді одразу зрозуміло, який лікар пішов на змову» — зазначив він.

Чиновник підтверджує, що випадків видалення сертифікатів ще не було, і зазначає, що «ми дуже близькі до цього». З його слів, механізм має запрацювати до кінця року.

Однак у більшості випадків українці купують фальшиві сертифікати, не залучаючи до цього лікарів (так набагато дешевше). Сертифікат «малюють» ділки в графічних редакторах, і за це беруть суму в кілька разів меншу, ніж за сертифікат з номером реальної вакцини.

«У близько 80% випадків мова йде про шахрайство, коли пропонуються послуги з підробки документів, шахраї беруть гроші і зникають, або підробка відбувається без участі саме медичних співробітників – COVID-сертифікати просто малюють і по QR-коду легко перевірити, що цей документ недійсний», – пояснила виданню заступник голови МОЗ Марія Карчевич.

Нагадаємо, лише 1 листопада в аеропорту «Бориспіль» виявили підроблені сертифікати у 4-х пасажирів.

Фото: Фейсбук

Новини

7 Грудня 2023

повторили важливість допомоги Китаю у запобіганні обходу РФ санкцій

там його очолив проросійський політик Драган Станоєвич

Байден звинуватив республіканців у «політичному шантажі» через провал допомоги Україні

6 Грудня 2023

Україна не прагне залежати від партнерів, але зацікавлена в співпраці

Верховний суд підтвердив – УПЦ (МП) має повернути Миколаївський собор у Кременці державі

Москва відкинула чергову пропозицію США про звільнення Вілана та Гершковича

5 Грудня 2023

Грузинський омбудсмен цього тижня відвідає Київ і Варшаву

WP проаналізувала контрнаступ України, який назвала «провальним»

Словенія до кінця року передасть Україні 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування – Мінекономіки

4 Грудня 2023

Нардеп від ОПЗЖ відряджався в Угорщину на 6 днів, а пробув за кордоном 2 місяці і зустрічався з нев’їзним соратником Орбана – «Схеми»

Колишній «регіонал» Шпенов подав заяву на складання мандата – Стефанчук

це фейк, просять не писати туди

Всі новини ⇢