Мінцифри до кінця року запустить механізм видалення підробних сертифікатів з «Дії»

Новини
Мінцифри до кінця року запустить механізм видалення підробних сертифікатів з «Дії»

Щоправда, виявити підробку не так вже й легко.

Міністерство цифрової трансформації опрацьовує механізм видалення фіктивних COVID-сертифікатів з «Дії» у випадку доведення, що власник документа не отримав вакцини. Про це розповів керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік в інтерв’ю «РБК».

Таким чином Банік відповів на запитання про те, як боротися з пацієнтами, які вступають у змову з лікарями задля отримання фіктивного сертифікату.

«Ця проблема існує. Масштаб її оцінити доволі складно. Бо той факт, що вам лікар робить щеплення – це медична таємниця. Є якась кількість таких випадків, правоохоронні органи абсолютно точно ними займаються. Відповідальність за це теж є, лікар карається, до 3 років ув’язнення, і 170 тисяч гривень може бути штраф. До пошуку таких недоброчесних лікарів і медичних працівників залучене МОЗ, оскільки це їхні безпосередньо підлеглі. На жаль, якщо вони правильно вносять всі дані про несправжнє щеплення до реєстру, то вони будуть відображатися і у «Дії». Однак разом із МОЗ ми зараз пропрацьовуємо механізм видалення COVID-сертифікату після того, як є підтвердження того, що він був не справжній» — зазначив він.

При цьому Банік визнав, що дізнатися, що в людини насправді не було щеплення, можна лише зробивши їй відповідний тест.

«Якщо людина не перехворіла, ввійшла в змову із лікарем, придбала справжній номер вакцини, не маючи самого щеплення, то поки вона не захворіє ми не зможемо ніяк це виявити. Проте якщо людина потрапила до лікарні із COVID і тест показує, що насправді в неї не було щеплення, але є сертифікат – з цього моменту може починатися розслідування. Кожне щеплення підписується електронним ключем лікаря. Умовно пацієнту внесли дані про справжню вакцинацію, однак не зробили йому укол. Він потрапляє до лікарні, визначається, а це не складно, за словами медиків, що щеплення в нього не було. Тоді одразу зрозуміло, який лікар пішов на змову» — зазначив він.

Чиновник підтверджує, що випадків видалення сертифікатів ще не було, і зазначає, що «ми дуже близькі до цього». З його слів, механізм має запрацювати до кінця року.

Однак у більшості випадків українці купують фальшиві сертифікати, не залучаючи до цього лікарів (так набагато дешевше). Сертифікат «малюють» ділки в графічних редакторах, і за це беруть суму в кілька разів меншу, ніж за сертифікат з номером реальної вакцини.

«У близько 80% випадків мова йде про шахрайство, коли пропонуються послуги з підробки документів, шахраї беруть гроші і зникають, або підробка відбувається без участі саме медичних співробітників – COVID-сертифікати просто малюють і по QR-коду легко перевірити, що цей документ недійсний», – пояснила виданню заступник голови МОЗ Марія Карчевич.

Нагадаємо, лише 1 листопада в аеропорту «Бориспіль» виявили підроблені сертифікати у 4-х пасажирів.

Фото: Фейсбук

Новини

19 Червня 2024

Малюська прокоментував повідомлення про надання адмінпослуг за наявності військово-облікових документів

18 Червня 2024

Справа підтримки України буде однією з ключових під час головування Польщі в ЄС – уповноважена прем’єра

«Приймаю вітання» – депутат Ради Гончаренко відреагував на заочний вирок у Росії

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

Всі новини ⇢