Мінфін прокоментував включення України до економічних прогнозів Єврокомісії

Головне
Мінфін прокоментував включення України до економічних прогнозів Єврокомісії

Європейська комісія вперше включила Україну до свого економічного прогнозу, заявило Міністерство фінансів 18 липня.

Таким чином воно відреагувало на огляд економічних показників та перспектив за підсумками весни Spring 2023 Economic Forecast, яке днями опублікувала Єврокомісія.

За коментарем міністра Сергія Марченка, Кабінет міністрів робить все необхідне для швидкого вступу України до Європейського союзу.

«Включення нашої країни до регулярних економічних оглядів є важливим сигналом, що інтеграція в ЄС має незворотний характер», – заявив він.

Читайте також: Шмигаль: на лондонській конференції залучили близько 60 мільярдів доларів на відновлення України

Україна в огляді Єврокомісії входить до розділу нових кандидатів на членство в ЄС.

За висновками ЄК, економіка України в 2022 році скоротилася майже на третину внаслідок російського вторгнення. Водночас «економіка показала стійкість попри війну. ВВП країни скоротилося на 29,1%, ситуацію також ускладнили атаки Росії на українську енергетику взимку 2022-2023 років.

Водночас, як припускають аналітики ЄС, «більша, ніж очікувалося», стійкість енергетичної інфраструктури та фінансова підтримка можуть докластися до стабілізації економічного виробництва 2023 року. Єврокомісія очікує, що в разі поступової відбудови реальний ВВП може стабілізуватися до середини 2024 року.

КиївNews

Новини

18 Квітня 2025

КМДА провела тендер на закупівлю Renault Duster на мільйони гривень

Україна та США підписали меморандум про економічне партнерство та інвестиційний фонд

Кияни пропонують створити новий парк у центрі міста для відпочинку та озеленення

17 Квітня 2025

США проголосували разом із росією і білоруссю проти резолюції ООН щодо України

Студенти українського вишу здобули медалі на чемпіонаті Європи з гирьового спорту

Звільнений секретар Київради Бондаренко приєднався до партії УДАР

16 Квітня 2025

Держдеп США підтвердив візит Рубіо та Віткоффа до Парижа для переговорів щодо України

Рада продовжила воєнний стан і мобілізацію на 90 днів, один депутат – проти

Переговори щодо угоди про корисні копалини між Україною та США тривають

15 Квітня 2025

Військові зможуть самостійно призначати отримувачів виплат у разі полону

Зеленський вніс законопроєкт про продовження воєнного стану до серпня 2025 року

Заплановані зустрічі щодо безпекового контингенту в Україні

14 Квітня 2025

Сікорський: Угорщина блокує санкції та переговори щодо України в ЄС

Всі новини ⇢